Δραματικό φινάλε και... «πράσινο» το αιώνιο!

Η Ομόνοια επικράτησε εκτός έδρας με 4-3 του ΑΠΟΕΛ στη σημερινή μεταξύ τους αναμέτρηση η οποία θύμιζε πραγματικό ντέρμπι, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Futsal στο «Λευκόθεο».

Ο αγώνας είχε γρήγορο ρυθμό καθ’όλη τη διάρκεια, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν συνεχώς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι γαλαζοκίτρινοι έμειναν δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφεραν να επανέλθουν ισάριθμες φορές φτάνοντας μάλιστα προσωρινά σε ολική ανατροπή, ωστόσο οι πράσινοι έφεραν και πάλι το ματς στα ίσα λίγα λεπτά πριν το φινάλε και στα τελευταία δευτερόλεπτα πήραν και πάλι το προβάδισμα φτάνοντας έτσι σε άλλη μια σημαντική νίκη.

Προσωρινά στην κορυφή η Ομόνοια με 34 βαθμούς, στην 3η θέση με 20 βαθμούς ο ΑΠΟΕΛ.

Άλλοι δύο αγώνες θα άρχισαν στις 20:00, με την Αραράτ να φιλοξενεί την πρωτοπόρο ΑΕΛ και την Ανόρθωση να υποδέχεται την ΑΕΚ.

Το Live του αγώνα...

- Τέλος στον αγώνα. Νίκη με 4-3 για την Ομόνοια.

40' Γκολ 3-4 για την Ομόνοια μόλις λίγα δευτερόπετα πριν το τέλος με απυεθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεΐσόλα.

40' Κόκκινη κάρτα στον Σκαρπάρη λίγο πριν τη λήξη.

39' Κίτρινη στον Μπεΐσόλα.

38' Γκολ ισοφαρίζει σε 3-3 η Ομόνοια με τον Μπεΐσόλα.

34' Κίτρινη κάρτα στον Ρεζάλα για διαμαρτυρίες.

32' Γκολ 3-2 για τον ΑΠΟΕΛ που παίρνει για πρώτη φορά προβάδισμα στον αγώνα. Το σουτ του Σκαρπάρη βρίσκει στο σώμα του Ελ Κέμπε με αποτέλεσμα να αλλάξει πορεία και να καταλήξει στα δίχτυα.

31' Γκολ 2-2 ισοφαρίζει ξανά ο ΑΠΟΕΛ. Ρεζάλα ο σκόρερ.

30' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι μετά από πλασέ του Μπεΐσόλα.

25' Δοκάρι για την Ομόνοια λίγα δευτερόλεπτα μετά το δεύτερο γκολ.

25' Γκολ 1-2 για την Ομόνοια με διαγώνιο σουτ του Ελ Κέμπε.

21' Καλή στιγμή στα πρώτα δευτερόλεπτα του β' ημιχρόνου για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σκαρπάρη να αστοχεί μπροστά σε κενή εστία.

- Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

- Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Στο 1-1 οι δύο ομάδες.

20' Ο Μπεΐσόλα εκτέλεσε το δεκάμετρο πέναλτι μετά από φάουλ των γαλαζοκιτρίνων - Στο σώμα του Ψηλογένη η μπάλα, παραμένει το 1-1.

18' Κίτρινη στον Σέζαρ.

17' Συμπλήρωσε τα πέντε φάουλ ο ΑΠΟΕΛ. Στο επόμενο θα δοθεί δεκάμετρο πέναλτι στην Ομόνοια.

14' Γκολ ισοφαρίζει σε 1-1 ο ΑΠΟΕΛ με τον Σκαρπάρη.

10' Ο Σκαμπύλης απομακρύνει δύσκολα το σουτ του Ιακώβου. Πιέζει για την ισοφάριση ο ΑΠΟΕΛ.

7' Γκολ και 0-1 για την Ομόνοια με τον Ελ Κέμπε.

4' Μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ψηλογένης το σουτ του Πεΐσόλα.

3' Καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

1' Έναρξη στον αγώνα.