Καρμιώτισσα - Άρης 0-0: «Κόλλησαν»... στο μηδέν!

Καρμιώτισσα και Άρης έμειναν στο ισόπαλο 0-0, στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άλλη μια ισοπαλία για την ομάδα του Άρη που πάει στους 33 βαθμούς, στους 19 η ομάδα της Καρμιώτισσας.

Μόλις στο 2ο λεπτό είχαμε την πρώτη τελική, όμως το σουτ του Μπέγκτσον πέρασε έξω. Τρία λεπτά μετά, ήρθε η απάντηση από τον Καρμιώτισσα, με τεράστια χαμένη ευκαιρία. Ο Ντούμπια έφυγε μόνος απέναντι από τον Βανά Άλβες, έκανε το πλάσε όμως έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Ο Άρης απείλησε εκ νέου στο 8ο λεπτό με σουτ του Μαγιαμπέλα, το οποίο πέρασε έξω ενώ μεγαλύτερη απειλή ήταν το σουτ του Μπέγκτσον στο 15ο λεπτό, το οποίο απόκρουσε ο Κνόμπλοχ.

Η επόμενη μεγάλη φάση στον αγώνα, ήταν και πάλι για τον Άρη, όταν το σουτ του Σόκε στο 210 λεπτό χτύπησε στο δοκάρι.

Μέχρι το τέλος, ο ρυθμός ήταν αρκετά καλός, όμως γκολ δεν είχαμε με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Ο Άρης μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και στο 49ο λεπτό είχε την πρώτη καλή στιγμή με σουτ του Μπαμπίκα εντός περιοχής. Στο 55ο λεπτό, πάλι ο ίδιος ποδοσφαιριστής δεν μπόρεσε σε τετ α τετ να νικήσει τον κίπερ της Καρμιώτισσας.

Στο 59ο λεπτό ο Άρης κέρδισε πέναλτι, όμως το VAR έστειλε τον ρεφ στο On-Field Review και τελικά άλλαξε η απόφαση. Στην συνέχεια δεν ήτα καθόλου καλός ο ρυθμός του αγώνα. Επόμενη καλή φάση ήταν μια κεφαλιά του Νούρις στο 71ο λεπτό ενώ στο 79ο λεπτό ο Κακόριν απάντησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 88ο λεπτό ήρθε η πιο μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα στο δεύτερο μέρος. Ο Ντούμπια με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Άρη.

Στο τελευταίο λεπτό ο Γιαμπλόνσκι δεν μπόρεσε απο κοντά να σκοράρει στην μεγάλη φάση που βρήκε με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το τελικό σκορ.