ΑΠΟΕΛ- Spartak Subotica 2-1: Ξεκίνημα με το... δεξί!

​​Με νίκη ξεκίνησε τις φιλικές του υποχρεώσεις ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος επικράτησε της Σπαρτάκ Σουμπότιτσα με 2-1.

Σκόρερ για τους «γαλαζοκιτρίνους» ο Κονσταντίνοφ στο 19ο λεπτό και ο Μπεν στο 40' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τοντορόφσκι.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ:

Χριστοδούλου, Πέτροβιτς, Μεερ, Τεχέρα (Βρόντης 30'), Μαρκίνιος, Σούσιτς, Μπεν, Πολυκάρπου, Άπιαχ, Κονσταντίνοφ, Ντράζιτς.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι:

Κίττος, Σιπριάνο, Αντωνίου, Τσεπάκ, Κιντιγιά, Σατσιάς, Σαρφό, Γεωργίου, Πουρσαιτίδης, Θεοδώρου, Μαιόλι

LIVE:

Σέντρα στον αγώνα:

5' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο για την ώρα στον αγώνα.

7' Καλό σουτ από τον Λούκιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέρασε πάνω από την εστία του Χριστοδούλου.

17' Πρώτη τελική και από τον ΑΠΟΕΛ με σουτ του Τεχέρα έξω από την περιοχή. Αρκετά άστοχο.

Αρκετές οδηγίες από τον Γκαγιέγο και τον Όσκαρ Σουάρεθ προς τους παίκτες της ομάδας για το που να κινηθούν.

19' Πανέμορφο γκολ από τον Κονσταντίνοφ! Με δυνατό βολέ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0!

24' Cooling break και οδηγίες από τον Γκαγιέγο στους ποδοσφαιριστές του.

30' Σουτ του Τόμοβιτς από πλάγια θέση, πολύ άστοχο.

30' Ο Βρόντης στην θέση του Τεχέρα

32' Κεφαλιά του Τόμοβιτς από πολύ καλό σημείο, πέρασε λίγο έξω. Πιέζει και ψάχνει την ισοφάριση η ομάδα της Σερβίας.

34' Δοκάρι για την Spartak Subotica! Ο Τοντορόφσκι έπιασε ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι

37' Φοβερή άμυνα από Πέτροβιτς! Ο Σέρβος αμυντικός έσωσε μπροστά από τον Τοντορόφσκι που έκανε το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

39' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ. Το κέρδισε ο Άπια ο οποίος μπήκε ταχύτατα στην περιοχή και ανατράπηκε.

40' Εύστοχος ο Μπεν και 2-0!

45' Φοβερή επέμβαση του Χριστοδούλου σε σουτ του Τοντορόφσκι!

Ημίχρονο στο παιχνίδι!

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

Με νέα 11άδα το ΑΠΟΕΛ:

57' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο για την ώρα στο β' μέρος.

73' Πέναλτι για την Spartak Subotica. Ο Κίττος ανέτρεψε τον αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

74' Εύστοχος ο Τοντορόφσκι.