«Είχαμε την ίδια τακτική και στα δύο ημίχρονα, η διαφορά ήταν...»

Μετά την ήττα-αποκλεισμό της ομάδας του κόντρα στον Άρη (3-2) στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Coca Cola, ο προπονητής της Ανόρθωσης, Νταβίδ Γκαγέγο, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Είναι κρίμα... Δεχτήκαμε ένα πάρα πολύ δυνατό χαστούκι.

Δεν αξίζαμε τόσο σκληρή μοίρα στο πρώτο μέρος, ξέραμε ότι θα ήμασταν επιθετικοί, αλλά σε όλη την προετοιμασία για το παιχνίδι είχαμε δουλέψει στο πώς δεν θα κινδυνεύουμε στη μετάβαση του αντιπάλου.

Θεωρώ ότι στο πρώτο γκολ του Άρη υπήρχε οφσάιντ, όμως μετά ήλθε και το 2-0, οπότε έπρεπε να περιμένουμε το ημίχρονο, για να ανασυνταχθούμε.

Στο δεύτερο μέρος κάναμε καλύτερη δουλειά στην πίεση, όποτε χάναμε την μπάλα, όμως στο τέλος της ημέρας τα τελειώματα του αντιπάλου ήταν καλύτερα από τα δικά μας.

Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, κρίνεται σε λεπτομέρειες η έκβαση ενός αγώνα. Κάναμε τη δουλειά μας, όπως είχαμε πει, η αναμέτρηση κρίθηκε στις ευκαιρίες που χάσαμε, μολονότι φτάσαμε στην  περιοχή του αντιπάλου. Το πιο δύσκολο ήταν ότι, με το 3-0 στην πλάτη, ακολουθήσαμε ακριβώς την ίδια τακτική και στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετά το 3-0 και έως την ανάπαυλα είχαμε περισσότερο ατομικές ενέργειες και όχι λειτουργία συνόλου, κάτι που βελτιώσαμε στο δεύτερο μέρος. Η διαφορά ήταν ότι στα πρώτα 45 λεπτά δεν είχαμε καλή άμυνα μετά από επιθέσεις μας»