Άλλη μια μεγάλη επιτυχία για την Κύπρο

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία για την Κύπρο με τον Ηλία Γεωργίου ο οποίος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Μονόζυγο στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Παρισιού.

Με το αργυρό μετάλλιο στο Μονόζυγο επιστρέφει ο Ηλίας Γεωργίου από το Παγκόσμιο Κύπελλο του Παρισιού δείχνοντας για ακόμα μία φορά το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται. Στο Κύπελλο αυτό αγωνίστηκαν τα μεγαλύτερα ονόματα της γυμναστικής αφού είναι και το τελευταίο Παγκόσμιο Κύπελλο πριν από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής που θα πραγματοποιηθεί στο Λίβερπουλ από τις 25/10 μέχρι και τις 07/11/2022.  Στον ίδιο τελικό του Μονόζυγου αγωνίστηκε και ο Μάριος Γεωργίου όπου μετά από πτώση κατετάγη στην 8η θέση.

Ο πρωταθλητής μας στους Κρίκους Σωκράτης Πηλακούρης κατέκτησε την 6η θέση στο Τελικό των Κρίκων και δείχνει και αυτός με την σειρά του ότι μπορεί να πρωταγωνιστήσει σε μεγάλες διοργανώσεις. Επίσης στον αγώνα συμμετείχε και ο αθλητής μας Μιχάλης Χαρή.

Τους αθλητές μας συνόδευσαν οι προπονητές Παναγιώτης Πετρίδης, Παναγιώτης Σιήππης και Ηρόδοτος Γιωργαλλάς. Φυσιοθεραπευτής ήταν ο Γιώργος Κουτσούδης και κριτής της αποστολής ο Δημήτρης Άγγονας.

Συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή για τα υπέροχα αυτά αποτελέσματα και ευχόμαστε καλή συνεχεία και καλές επιτυχίες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.