Μεγάλο διπλό η Ομόνοια Αραδίππου, τεσσάρα η Ομόνοια 29Μ! (αποτελέσματα)

Επανέναρξη του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας με τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής της β' φάσης και μόνη στην κορυφή η Ομόνοια 29Μ.

Σήμερα η Ομόνοια 29Μ νίκησε εκτός έδρας με 4-0 τον ΑΣΙΛ Λύση και έφτασε στους 53 βαθμούς. Από δύο τέρματα πέτυχαν οι Αρτεμίου και Βρίκκης.

Στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας, στον αγώνα που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision η Ομόνοια Αραδίππου νίκησε με 2-0 την ΕΝ Παραλιμνίου, την άφησε στους 50 βαθμούς και την πλησίασε στον ένα βαθμό.

Ο Κωνσταντίνος Ανθίμου στο 49ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια και στο 56ο λεπτό ο Σέργιος Αβραάμ πέτυχε το 2-0.

Στην 4η θέση με 47 βαθμούς βρίσκεται ο Ολυμπιακός που νίκησε στην Αγία Νάπα την τοπική ομάδα με 3-0.

Α' όμιλος:

ΕΝΠ - Ομόνοια Αραδίππου 0-2 (51' Ανθημου, 57' Αβραάμ)

Αγία Νάπα - Ολυμπιακός 0-3 (26' Τριάνα, 43' Ευαγγέλου (αυτ.), 72' Φραγκέσκου)

ΑΣΙΛ  Λύσης - Ομόνοια 29Μ 0-4 (1', 64' Αρτεμίου, 25' Bρίκκης, 69' Σιαθάς)

Πέγεια - Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 1-3 (60' Μίλλερ - 1' Μπρανκο, 2' Κβάσουκ, 20' Καραούσκας)

Β' όμιλος:

Ερμής - Διγενής Ακρίτας Μόρφου 0-3 (26' Αντωνίου, 47' Χατζιδημητρίου, 68' Νεοφύτου)

ΕΝΑΔ - Π.Ο Ξυλοτύμπου 2006 3-1 (5', 42' Λουκά, 90+2' Γκόμεζ - 59' Κουντόμπιακ)

Ακρίτας Χλώρακας - ΠΑΕΕΚ 1-2 (55' Μπάρι (π.) - 62' Συρενγκελας, 87' Μοράις)