Β' κατηγορία: Άσο ημίχρονο, διπλό τελικό!

Η Ομόνοια Αραδίππου με ανατροπή επικράτησε με 2-1 του ΑΣΙΛ, στην αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας. Το σκορ άνοιξε ο ΑΣΙΛ με τον Φασουλιώτη στο 13ο λεπτό. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, στο 58ο με την καρφωτή κεφαλιά του Βιλμάρ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Ποντικός στο 82ο λεπτό.

Με την σημερινή της νίκη η Ομόνοια Αραδίππου έφτασε στους 7 βαθμούς και στην 5η θέση, ενώ ΑΣΙΛ παρέμεινε στους 5 βαθμούς και στην 10η θέση.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν αύριο, Σάββατο 21 Οκτωβρίου στις 15:30:

Εντεκάδες:

ΑΣΙΛ: Χοράτζκα, Κωμοδίκης, Κυριάκου, Χαριδήμου, Αριστοτέλους, Ηλία, Νικολάου, Αναστασίου, Κυπριανού, Φασουλιώτης, Ντεβέσα.

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου Α., Κωνσταντίνου Σ., Γκοροπέβσεκ, Μπράιαν, Ορθοδόξου, Ολιβέιρα, Ευριπίδου, Δημητρίου, Καπαρτής, Σαββίδης.

Ομόνοια Αραδίππου: Σακκάς Λ., Κουρουπής, Ποντικός, Αναστασίου, Τζερόμ, Σιήκκης, Κύπρου, Χαβέλκα, Τσιάμης, Παουλίνιο, Καλλής.

Στον πάγκο: Παπαχαραλάμπους, Σακκά Γ., Αβραάμ, Μεκαουί, Φώτη, Θεοχάρους, Τζιωρτζιής, Κουμπαρή, Ιβάνοβ, Καραγιώργης

Διαιτητής: Νεόφυτου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγγελίδης Σάββας
4ος Διαιτητής: Παπουής Χαράλαμπος
Παρατηρητής: Νικολάου Κώστας

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος του αγώνα! Νίκη με ανατροπή για την Ομόνοια Αραδίππου με 2-1

82' Γκολ 2-1 η Ομόνοια γυρίζει το παιχνίδι με κεφαλιά του Ποντικού έπειτα από εκτέλεση φάουλ

80' Κόκκινη για τον ΑΣΙΛ στον Νικολάου

58΄ Γκολ ισοφαρίζει η Ομόνοια σε 1-1 με καρφωτή κεφαλιά του Βιλμάρ

46' Σέντρα για το β΄ημίχρονο

45' Τέλος α' ημιχρόνου, μπροστά στο σκορ με 1-0 ο ΑΣΙΛ

13' ΓΚΟΛ 1-0 ο ΑΣΙΛ με τον Φασουλιώτη με το σουτ από τα αριστερά έγραψε το 1-0

11' Δοκάρι για τον ΑΣΙΛ, το σουτ του Κωμοδίκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σακκά