Αχυρώνας Ονήσιλος - ΕΝΠ 0-3: Με τριάρα έπιασαν κορυφή οι «βυσσινί»!

Η ΕΝΠ επικράτησε με 3-0 του Αχυρώνα Ονήσιλου  στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν ο Χαραλάμπους στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ 13 λεπτά μετά έγινε το 2-0 για  τους βυσσινί με τον Δημήτρη Χαραλάμπους στο 33ο λεπτό και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 44ο λεπτό ο Μιχάλης Χαραλάμπους.

Συνεχίζει αήττητη η ΕΝΠ και έφτασε στους  10 βαθμούς. Από την άλλη, πρώτη ήττα για την ομάδα του Αχυρώνα Ονήσιλου, που παραμένει στους 5 βαθμούς.

Οι εντεκάδες:

ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος: Γιούριτς, Ντεβέντζιτς, Λεμέσιος, Σάλιτς, Γιακό, Νίνσεβιτς, Θωμά, Νικολάου, Κουσιάπας, Χατζηκωνσταντής, Κούτσακος.

Στον πάγκο οι: Ντουμής, Κωνσταντίνου, Παναγίδης, Άλντο, Αντι, Ράφαελ, Τερζής, Καισερλίδης, Θεοδοσίου, Ζάνκοβιτς, Παπαγεωργίου.

ΕΝΠ: Ντραγκόγεβιτς, Δανιήλ, Παπαθανασίου, Λουσέρο, Μέιρα, Ντόλεζαλ, Κωνσταντίνου, Χαραλάμπους, Ντρέσκα, Καλογήρου, Χαραλάμπους Μ.

Στον πάγκο οι: Κουτσού, Δημητρίου, Χριστοφή, Μαυρουδή, Σαμπού, Κοσμά, Γεωργίου, Ξιούρος, Αδάμου, Στρατής, Γεωργίου Α.

Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Χριστοδούλου Μαρία
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χριστοδούλου Πολύδωρος
4ος Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος του αγώνα

46' Έναρξη β΄ ημιχρόνου

45+3' Τέλος α΄ημιχρόνου

44' Γκολ, το τρίτο για την ΕΝΠ. Σέντρα του Παπαθανασίου, ο Μιχάλης Χαραλάμπους από κοντά να γράφει το 3-0.

33' Γκολ για την ΕΝΠ! Σκόρερ ο Δημήτρης Χαραλάμπους, ύστερα από σέντρα του Ντόλεζαλ, ο Μιχάλης Χαραλάμους έδωσε την ασίστ στον Δημήτρη Χαραλάμπους για να γράψει το 2-0 των «βυσσινί»

19' Γκολ για την ΕΝΠ! 1-0 με τον τον Χαραλάμπους, ο Μέρια έδωσε την μπάλα στον Χαραλάμπους και ο τελευταίιος σκόραρε με πλασέ, μέσα από την περιοχή.

12' Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι για τον Αχυρώνα-Ονήσιλο με σουτ του Θωμά, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντραγκόγεβιτς

1' Σέντρα στον αγώνα