Σούπερ έκπληξη από Αγία Νάπα - εκτός κυπέλλου η Καρμιώτισσα!

Η Αγία Νάπα έγινε η 6η ομάδα που πήρε πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Coca - Cola, πραγματοποιώντας σούπερ έκπληξη στο «Αμμόχωστος». Η Αγία Νάπα κέρδισε με ανατροπή και σκορ 2-3 με σκόρερ τους Μπάρντι (57’), Ασπρή (77’) και Σιαθά (32’), βάζοντας τρικλοποδιά στην Καρμιώτισσα, αφήνοντας την εκτός κυπέλλου.

Μέχρι στιγμής στη Β' φάση έχουν προκριθεί ο Απόλλων Λεμεσού, η ΑΕΚ Λάρνακας, η Ανόρθωση Αμμοχώστου, ο Εθνικός Άχνας και η Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου.

Εικόνα αγώνα:

Με τρία γκολ και το 2-1 της Καρμιώτισσας επί της Αγίας Νάπας, ολοκληρώθηκε το πρώτο 45άλεπτο στο στάδιο «Αμμόχωστος» για τον μεταξύ τους αγώνα κυπέλλου. Η Καρμιώτισσα έδειξε την ανωτερότητα της και ότι βρίσκεται ένα επίπεδο πιο πάνω από την Αγία Νάπα, με τον Μπάκιτς να σκοράρει δις στο α’ ημίχρονο, για τα πρώτα του τέρματα με τη φανέλα της Καρμιώτισσας. Το γκολ για την Αγία Νάπα πέτυχε ο Σιαθάς, ενώ να σημειώσουμε ότι το πρώτο γκολ του Μπάκιτς ήρθε από τα 11 βήματα μετά από υπόδειξη πέναλτι για την ομάδα του. Η Αγία Νάπα ήταν επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, ενώ ο Στυλιανού από πλευράς φιλοξενούμενων πέτυχε 2-3 πολύ καλές αποκρούσεις!

Στο β’ ημίχρονο η Αγία Νάπα πήρε τα πάνω της σοκάροντας την Καρμιώτισσα με δύο γκολ στο 57’ και στο 78’ με τους Μπάρντι και Ασπρή που μπήκε ως αλλαγή να γυρίζει το παιχνίδι. Η Καρμιώτισσα είχε δοκάρι με σουτ του Μπάκιτς στο 72’, χωρίς κάτι άλλο ιδιαίτερο στο δεύτερο 45άλεπτο. Η Αγία Νάπα το πίστεψε και το πέτυχε, έκανε την έκπληξη της ημέρας, αφήνοντας από νωρίς την Καρμιώτισσα εκτός θεσμού με το τελικό 2-3.

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε (46’ Μίλανιτς), Ντούμπια (60’ Ματθαίου), Νεοφύτου (46’ Ανδρέου), Κβίρκβια, Ντελμίρο, Παντελή, Γκραντινάρου, Βρίκκης (78’ Στογιάνοβιτς), Γιούσις, Μπάκιτς

Αγία Νάπα: Στυλιανού, Α. Σιαθάς, Παπαδόπουλος, Γιανναρά (60’ Ασπρής), Γεωργίου, Θ. Σιαθάς (60’ Μεμπάλ), Μπάρντι (70’ Τόπαλ), Περικλέους (76’ Ιωάννου), Καλλίας, Νταμπό (60’ Μελάς)

Κίτρινες: Μπάκιτς, Ντελμίρο / Γεωργίου, Περικλέους, Ασπρής, Στυλιανού

Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης

Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας

Β' Βοηθός Διαιτητής: Μεταξάς Μιχάλης

4ος Διαιτητής: Λουκά Μιχάλης

VAR: Χριστοδούλου Ιωάννης