Ολυμπιακός - Καρμιώτισσα 4-1: Ο Τακτακαλάς την πέταξε εκτός!

Ο Ολυμπιακός πήρε το εισιτήριο για την Β΄ φάση του Κυπέλλου Coca - Cola Α' και Β' κατηγορίας,  επικρατώντας με 4-1 της Καρμιώτισσας στο Μακάρειο Στάδιο.

Το σκορ του αγώνα άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Περάλ. Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 37ο λεπτό με αυτογκόλ του Σιμάο και δύο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός πήρε εκ νέου προβάδισμα με γκολ του Καμίλο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Μιγκέλ Σίλβα να αποκρούει πέναλτι του Κατσαντώνη στο 52ο λεπτό. Το 3-1 διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Καμίλο στο 78ο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ζευκής στο 88ο λεπτό με πλασέ στην αριστερή γωνιά του Σπόλιαριτς.

Στο 76ο λεπτό η Καρμιώτισσα συνέχισε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές καθώς ο Λουκίλι λόγω τραυματισμού δεν μπορούσε να συνεχίσει στον αγώνα και εφόσον δεν είχε άλλη αλλαγή στη διάθεση του ο Χρίστος Χαραλάμπους.

Η εικόντα του αγώνα.

1' Έναρξη του αγώνα

3' Πρώτη κίτρινη για τους φιλοξενούμενους στον Αβραάμ

10' Στο 0-0, χωρίς τη μεγάλη φάση ο αγώνας

18' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Περάλ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή

28' Αναγκαστική αλλαγή για την Καρμιώτισσα στη θέση του Μπεν Σαλάμ ο Νεοφύτου

37' Με αυτογκολ του Σιμάο ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα

39΄ Γκολ 2-1 ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Καμίλο

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου 2-1 μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46' Τριπλή κίνηση από τον Χαραλάμπους έξω οι Γκραντινάρου, Θεοδώρου, Αβραάμ στη θέση τους οι Παντελή, Σουκ και Μαλόνε

52' Χαμένο πέναλτι για την Καρμιώτισσα με τον Κατσαντώνη, έπεσε στη σωστή γωνιά και απόκρουσε ο Πορτογάλος τερματοφύλακας του Ολυμπιακού

62' Παραμένει το 2-1 υπερ του Ολυμπιακού

64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό εκτός ο Μορέιρα μέσα ο Σαλέιρο

70΄κίτρινη κάρτα για τον Ολυμπιακό στον Ιωάννου

70' Τελευταία αλλαγή για την Καρμιώτισσα Ντούμπια αντί Τσουκαλά

76' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λουκίλι, αναγκαστικά συνεχίζει με 10 ποδοσφαιριστές η Καρμιώτισσα καθώς δεν έχει άλλη αλλαγή στη διάθεση του ο Χρίστος Χαραλάμπους

78' Τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό με δεύτερο προσωπικό γκολ του Καμίλο

80' Κίτρινη στον Μπάτζι

81' Αλλαγή για τους γηπεδούχους εκτός Απιαχ μέσα ο Ζευκής

88' Και τέταρτο γκολ ο Ολυμπιακός με τον Ζευκή με πλασέ στην αριστερή γωνιά του Σπόλιαριτς