Μέρα κυπέλλου, βγαίνουν τα δύο πρώτα εισιτήρια

Μέρα κυπέλλου η σημερινή (25/10), με τα δύο πρώτα εισιτήρια για την φάση των «16» να βρίσκουν κάτοχο.

Στις 19:00 αρχίζουν οι αναμετρήσεις ΑΠΟΕΛ-Πέγεια και Ολυμπιακός-Καρμιώτισσα. Στον αγώνα του ΓΣΠ υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί, ενώ στο άλλο παιχνίδι τα πάντα είναι ανοικτά. Θυμίζουμε πως πρόκειται για μονό ματς, δηλαδή αν σημειωθεί ισοπαλία θα έχουμε παράταση και αν χρειαστεί θα εφαρμοστεί και η διαδικασία των πέναλτι.

Λογικό είναι ο ΑΠΟΕΛ να κάνει αλλαγές στην εντεκάδα, ο Ντομίνγκες θα μοιράσει τον χρόνο ενώ από την άλλη η Πέγεια κατεβαίνει χωρίς άγχος στη Λευκωσία. Όσον αφορά το παιχνίδι στο Μακάρειο, και οι δύο ομάδες ενδιαφέρονται να προχωρήσουν στον θεσμό και αναμένεται να διεκδικήσουν την πρόκριση χρησιμοποιώντας παράλληλα αρκετούς βασικούς παίκτες.

Το Sportime θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων, ενώ πιο κάτω μπορείτε να δείτε ολοκληρωμένο το πρόγραμμα της Α’ φάσης Κυπέλλου.