Συνέχεια με νέο ντέρμπι στην πάνω ζώνη

Με νέο ντέρμπι που αφορά την πάνω ζώνη της βαθμολογίας συνεχίζεται η κούρσα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας που μπαίνει στη 17η αγωνιστική.

Στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας ο Αχυρώνας Λιοπετρίου θα αντιμετωπίσει τον Κούρη Ερήμης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στους 33 βαθμούς και ακολουθούν την πρωτοπόρο ΠΑΕΕΚ που έχει να επιδείξει απολογισμό 35 βαθμούς.

Ο Αχυρώνας γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα (5-2 από την ΠΑΕΕΚ) την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ ο Κούρης προέρχεται από αήτητο σερί 13 αγωνιστικών.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου Κούρης - Αχυρώνας έμειναν στο 1-1. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 55ο λεπτό με τον Χατζηχαραλάμπους και ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι στο 75ο λεπτό με τον Σεμιρτζίδη.

Η πρωτοπόρος ΠΑΕΕΚ που προέρχεται από τέσσερις σερί νίκες, θα φιλοξενήσει την ουραγό ΕΝΑΔ που προέρχεται από δέκα συνεχόμενες ήττες.