Φοβερό ματς στο ''Κίτιον'' με νικητή τον ΑΠΟΕΛ

Η Ανόρθωση και ο ΑΠΟΕΛ διασταύρωσαν τα ξίφη τους για την 3η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος φούτσαλ στο ''Κίτιον'' με νικητές τους φιλοξενούμενους.

Η ιστοσελίδα μας σας μετάφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι με τις δύο ομάδες να δείχνουν πως και φέτος θα πρωταγωνιστήσουν.

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι, η Ανόρθωση έδειξε και εκείνη απίστευτα δείγματα ποιότητας ενώ το ματς ήταν με όλη τη σημασία ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Με τελικό σκορ το 3-4 ο ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη και το τρίποντο σε αυτή τη 2η αγωνιστική.

Αναλυτικά:

- Τέλος στο ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ να κερδίζει με 3-4 μέσα στη Λάρνακα την Ανόρθωση

39΄Ο Γκαούτσο από κοντά μειώνει σε 3-4 και το παιχνίδι παίρνει ξανά ''φωτιά''

37' Μακρινό πλασέ του Φαμπρίτσιο, ξανά δοκάρι, όμως ο Φουμάσα ακολούθησε τη μπάλα και προ κενής εστίας σκόραρε για το 2-4

36' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Φαμπρίτσιο χωρίς τερματοφύλακα να πλασάρει από μακριά όμως η μπάλα δεν του έκανε τη χάρη

35' Μεγάλη φάση για την Ανόρθωση με τον Κάρο να μην μπορεί να νικήσει τον Ψηλογένη από κοντά. Πήρε ρυθμό το παιχνίδι και βλέπουμε εξαιρετικό θέαμα

34' Γκολ για την Ανόρθωση με τον Ζαν προ κενής εστίας να μειώνει σε 2-3

33' Δοκάρι για την Ανόρθωση μετά και το σουτ του Κάρο

28' Παραμένει το 1-3 για τον ΑΠΟΕΛ

21' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι

20' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον ΑΠΟΕΛ να κερδίζει με 1-3

19' Ο Φαμπρίτσιο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Ανόρθωσης και με εύστοχη εκτέλεση κάνει το 1-3

19' Κέρδισε δεκάμετρο πέναλτι ο ΑΠΟΕΛ

19' Φοβερή απόκρουση από τον Ψηλογένη στο πλασέ του Κουλουμπρή

18' Διαγώνιο σουτ του Ομήρου, η μπάλα έξω

17' Μεγάλη φάση για την Ανόρθωση με τον Ψηλογένη να αποκρούει το δυνατό σουτ του Καρό

16' Παραμένει το 1-2 για τον ΑΠΟΕΛ με τον ρυθμό να είναι πολύ καλός

13΄Φοβερή φάση για την Ανόρθωση με τον Κουλουμπρή απέναντι από τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ να αστοχεί και να παραμένει το 1-2

13' Η Ανόρθωση μειώνει σε 1-2 με τον Κάρο από κοντά να μην αστοχεί και να προσθέτει νέο ενδιαφέρον στο ντέρμπι

12' Ο Φουμάσα πήρε πάσα πάρε - βάλε από τον Ομήρου και έτσι προ κενής εστίας έκανε το 0-2 για τον ΑΠΟΕΛ

11' Το πλασέ του Φουμάσα φεύγει έξω και παραμένει έτσι το 0-1

11' Φάουλ (το έκτο) για που έκανε η Ανόρθωση και έτσι κέρδισε ο ΑΠΟΕΛ δεκάμετρο πέναλτι

11' Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ με τον Τσίτσο απέναντι από τον Οδυσσέως να στέλνει τη μπάλα έξω

10' Σουτ του Κουλουμπρή, η μπάλα έξω

9' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Φαμπρίτσιο να κάνει το 0-1 με δυνατό σουτ

8' Στο 0-0 Ανόρθωση και ΑΠΟΕΛ όμως οι γηπεδούχοι είναι με 5 φάουλ και από το 6ο φάουλ και μετά οι φιλοξενούμενοι θα έχουν την ευκαιρία για εκτέλεση δεκάμετρου πέναλτι

6' Κίτρινη στον Ζαν Κάρλος

5' Χωρίς φάσεις το πρώτο πεντάλεπτο, καλοί στα αμυντικά τους καθήκοντα οι φουτσαλιστές