Σπουδαίο διπλό για τον ΑΠΟΕΛ μέσα στη Λεμεσό!

Με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα (19/1) το πρόγραμμα της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Futsal.

Η πρωτοπόρος ΑΕΛ φιλοξένησε στο Αθλητικό Κέντρο «Σπύρος Κυπριανού» τον ΑΠΟΕΛ, με τους γαλαζοκίτρινους της Λευκωσίας να βγάζουν σπουδαίο διπλό με 3-2.. Ο αγώνας είχε ανατροπές, πλούσιο θέαμα και μαζεμένα δοκάρια, δείγμα της ποιότητας των δύο ομάδων. Οι γαλαζοκίτρινοι της Λεμεσού έμειναν στους 38 βαθμούς, στους 26 έφτασε ο ΑΠΟΕΛ.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι.

Αναλυτικά:

- Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΑΠΟΕΛ κερδίζει την ΑΕΛ στη Λεμεσό με 3-2 και πετυχαίνει ένα μεγάλο διπλό

39' Πιέζει η ΑΕΛ θέλοντας να ισοφαρίσει

38' Σουτ από τον Σέμπλερ, διώχνει ο Ψηλογένης

37' Παραμένει το 2-3 για τον ΑΠΟΕΛ, παίζουν και με fly keeper οι της ΑΕΛ

35' Απομένουν άλλα 5 αγωνιστικά λεπτά στη Λεμεσό

35' Γκολ ο ΑΠΟΕΛ και ανατροπή με τον Ιακώβου! Και πάλι προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους (2-3)

34' Ο Γκόις ισοφαρίζει για τον ΑΠΟΕΛ, 2ο προσωπικό γκολ στο ντέρμπι και 2-2

33' Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, ο Μιχαλίτσης είπε ''όχι'' στον Σκαρπάρη

30' Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ, προ της γραμμής ο Γκάντζο διώχνει

29' Παραμένει το 2-1, και οι δύο ομάδες προσπαθούν να επιτεθούν με πίεση

25' Σουτ από τον Γκάντζο, διώχνει ο Ψηλογένης

23' Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Φαμπρίτσιο

23' Γκολ και ανατροπή (2-1) για την ΑΕΛ με δράστη τον Κρέκο

21' Έναρξη στο δεύτερο μέρος

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με το 1-1 ως σκορ πάνε στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Αποβλήθηκαν ο Γιάννος Μυλωνάς (προπονητής του ΑΠΟΕΛ) και μέλος του τεχνικού τιμ της ΑΕΛ

19' Νέο δοκάρι στο ματς, ο Ομήρου του ΑΠΟΕΛ δεν μπορεί να βρει στόχο

19' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Χατζηγεωργίου

18' Κλέψιμο από τον Γκάντζο και εύστοχο πλασέ, Ισοφαρίζει η ΑΕΛ και 1-1

17' Στο 0-1 το ντέρμπι

13' Δοκάρι και για την ΑΕΛ. Άτυχος ο Γκάντζο και το 0-1 παραμένει

12΄ Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ιακώβου

12' Κίτρινη στον Μιχαλίτση

10' Ο Ομήρου προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να σκοράρει για τον ΑΠΟΕΛ

9' Συνέχεια στο ματς, μέσα ο Αναστασιάδης αντί του Μιχαλίτση

8' Διακοπή για λίγο καθώς τραυματίστηκε ο Μιχαλίτσης, βασικός τερματοφύλακας της ΑΕΛ

7' Ο Τσακανιάς το πλασέ, διώχνει ο κήπερ του ΑΠΟΕΛ

5' Σουτ του Φαμπρίτσιο, διώχνει ο Ψηλογένης

5' Πολύ καλός ο ρυθμός στο ντέρμπι

3' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Γκόις και 0-1

2' Δοκάρι για τον Γκόις, άτυχος ο άσος του ΑΠΟΕΛ

1' Έναρξη στον αγώνα