Επέστρεψε στην κορυφή μετά από έξι χρόνια!

Οι πράσινοι πήραν τη νίκη που ισοδυναμεί με πρωτάθλημα καθώς κέρδισαν με 2-1 τους γαλαζοκίτρινους και επέστρεψαν στην κορυφή του φούτσαλ μετά από έξι χρόνια.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τον Σέζαρ, ισοφάρισε ο ΑΠΟΕΛ στο 29' με τον Περικλέους ενώ το γκολ - τίτλος πέτυχε ο Βάντερσον.

Δείτε εδώ την εξέλιξη του ντέρμπι:

- Τέλος στο παιχνίδι, η Ομόνοια με σκορ 2-1 κερδίζει τον ΑΠΟΕΛ και παίρνει το πρωτάθλημα της φετινής περιόδου

38' Ο Ψηλογένης διώχνει πολύ δύσκολα το πλασέ του Σέζαρ και διατηρείται έτσι το 2-1

37' Ο Σκαμπύλης απομακρύνει το πλασέ του Παναγιώτου

36' Κίτρινη στον Ντάγκλας

35' Κεφαλιά του Λεάντρο, μαζεύει ο Σκαμπύλης

34' Δυνατό σουτ του Βάντερσον, η μπάλα λίγο έξω

33' Ο Ιακώβου απέναντι από τον Σκαμπύλη θα ηττηθεί για να παραμείνει το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων

32' 2-1 για την Ομόνοια με δράστη τον Βάντερσον ο οποίος πέρασε τον Ψηλογένη και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στους πράσινους

30' Φάουλ και κίτρινη στον Μαντέλι

29' Νέα δεδομένα λοιπόν στο ντέρμπι

29' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ και 1-1 με τον Περικλέους να αποφεύγει τον Σκαμπύλη και προ κενής εστίας δε λάθεψε και ισοφάρισε

28' Σουτ του Ντάγκλας, μαζεύει ο Σκαμπύλης

25' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Σέζαρ να πλασάρει όμως ο Ψηλογένης με τα πόδια έδιωξε σε πλάγιο

23' Λάθος του Αλεξίου, προ κενής εστίας ο Ντάγκλας έκανε το πλασέ όμως ο Μαντέλι έκανε εξαιρετική άμυνα και κράτησε το 1-0 για την Ομόνοια

22' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Ντάγκλας, δύσκολα ο Σκαμπύλης

21' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

- Λήξη στο πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να κερδίζουν 1-0

19' Γκολ για την Ομόνοια και έρχεται το 1-0 επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Ο Μαντέλι έδωσε πάσα πάρε - βάλε στον Σέζαρ και ο τελευταίος προ κενής εστίας έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα

19' Μεγάλη φάση για την Ομόνοια με τον Μαντέλι να πλασάρει όμως ο Ψηλογένης έδιωξε σε κόρνερ

18' Παραμένει το 0-0 στον 4ο τελικό

15' Κίτρινη στον Σκαμπύλη για χέρι που έκανε εκτός περιοχής

14' Παραμένει το 0-0 με την Ομόνοια να πατά καλύτερα

14' Κίτρινη στον Ομήρου

12' Πλασέ του Ομήρου, δύσκολα ο Σκαμπύλης

11' Ο Σκαμπύλης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, πλάσαρε τον Ψηλογένη όμως η μπάλα πέρασε έξω

10' Σουτ του Μαντέλι, η μπάλα έξω

9' Καλό διαγώνιο σουτ του Ντάγκλας, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ

8' Δυνατό σουτ του Αλεξίου, δύσκολα ο Ψηλογένης

8' Μεγάλη φάση για την Ομόνοια με τον Ιωάννου απέναντι από τον Ψηλογένη να στέλνει τη μπάλα έξω

7' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου

5' Καλός ο ρυθμός αλλά δεν έχουμε τη μεγάλη ευκαιρία στο ντέρμπι

3' Λάθος από τον Ψηλογένη, δεν το εκμεταλλεύεται η Ομόνοια όμως και παραμένει το 0-0

1' Έναρξη στο παιχνίδι