Πάρτι για την ΑΕΛ σε ένα επεισοδιακό ντέρμπι!

Η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Futsal άνοιξε σήμερα (14/12) και το πρόγραμμα περιλάμβανε το ντέρμπι κορυφής.

Η ΑΕΛ πραγματοποίησε μια φοβερή εμφάνιση, κέρδισε την Ομόνοια με το ευρύ 7-1 και έμεινε μόνη στην κορυφή. Ο Λεμεσιανός σύλλογος έφτασε τους 31 βαθμούς, στους 28 έμεινε το τριφύλλι.

Το Live του Sportime:

- Τέλος στο ματς, 7-1 κέρδισε η ΑΕΛ την Ομόνοια

39' Χαμένο δεκάμετρο πέναλτι με τον Κουλουμπρή για την Ομόνοια

37' Ο Πεϊσόλα από τα έξι μέτρα δεν μπορεί να κερδίσει τον Μιχαλίτση, χαμένο πέναλτι για την Ομόνοια

36' Η ΑΕΛ ελέγχει το ματς, προηγείται με 7-1. Ο Σέμπλερ για προληπτικούς λόγους μένει εκτός συνέχειας του ντέρμπι, αρκετές αλλαγές από τους δύο προπονητές

34' Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους στην ίδια φάση

30' Δοκάρι για την ΑΕΛ

29' Κίτρινη στον Κρέκο για φάουλ στον Πεϊσόλα

27' Η ΑΕΛ κάνει ό,τι θέλει, βάζει και 7ο γκολ αυτή την φορά με τον Χατζηγεωργίου

26' 6-1 για την ΑΕΛ με τον Σέμπλερ να κάνει χατ-τρικ

23' 5-1 για την ΑΕΛ με δράστη τον Τσακανιά

21' Έναρξη στο 2ο ημίχρονο

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 4-1 μπροστά η ΑΕΛ

19' Με δεκάμετρο πέναλτι η ΑΕΛ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ, 4-1 με Σέμπλερ

18' Γκολ για την ΑΕΛ και 3-1 με τον Φαμπρίτσιο!

18' Παραμένει το 2-1 για τους γηπεδούχους

15' Από τα όσα έγιναν πριν τη διακοπή, είχαμε αποβολές στους δύο πάγκους και για τον Μαντέλι της Ομόνοιας

20:08 Μετά από περίπου μισή ώρα ξεκινά ξανά ο αγώνας, συνεχίζουμε από το 15ο λεπτό

20:05 Ακόμη δεν υπάρχει ζωντανή σύνδεση με το κλειστό

- Εξακολουθεί να υφίσταται σκηνικό διακοπής. Αναμονή της απόφασης των διαιτητών

15' Προσωρινή διακοπή στο ντέρμπι, ένταση στο κλειστό με ορισμένους να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Οι διαιτητές πήγαν στα αποδυτήρια

11' Κίτρινη σε Τσακανιά και Πεϊσόλα για την μεταξύ τους ένταση

10' Στο 2-1 το ντέρμπι

8' Σουτ του Σέζαρ, σταματά στον Μιχαλίτση. Στην αντεπίθεση ο Φαμπρίτσιο τελείωσε άστοχα την φάση

7' Παραμένει το 2-1, πολύ καλός ο ρυθμός

5' Μειώνει σε 2-1 η Ομόνοια με σκόρερ τον Σέζαρ

3' Σουτ του Πεϊσόλα, διώχνει ο Μιχαλίτσης

2' Και άλλο γκολ για την ΑΕΛ! 2-0 με δράστη τον Σέμπλερ, ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους

2' Γκολ για την ΑΕΛ και 1-0. Σκόρερ ο Κρέκος με υπέροχο τελείωμα

1' Έναρξη στο ντέρμπι, καλή η ατμόσφαιρα στο κλειστό