Ήττα για την Εθνική Ελπίδων από την Σλοβενία

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε απόψε η Εθνική μας ομάδας των Ελπίδων από την αντίστοιχη της Σλοβένιας, για τη 2η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η Σλοβενία άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Cipot και στο 23ο λεπτό πέτυχε το 2-0 ξανά με τον Cipot. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό ο Bosilj.

Η Εθνική μας βρίσκεται στην 5η θέση με 1 βαθμό (1 ισοπαλία- 1 ήττα), ενώ η Σλοβενία ανέβηκε στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς (2 νίκες).

Κίττος, Κέρκεζ (82' Κουμπαρή), Τζιαμά (46' Δημητρίου), Αντωνίου, Βενιζέλου, Οκκάς, Σατσιάς (69' Ποντικού), Φώτη, Γεωργίου (82' Κούτσακος), Βρόντης, Σάββα (46' Ανδρέου).

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας Ελπίδων, την ερχόμενη Τρίτη εκτός έδρας κόντρα στη Γαλλία.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος του αγώνα ήττα με 3-0 για την Εθνική Ελπίδων

74' 3-0 για τους Σλοβένους με τον Bosilj

46' Έναρξη β΄ημιχρόνου

45' Τέλος α΄ ημιχρόνου. 2-0 μπροστά στο σκορ οι Σλοβένοι

23' Δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους ξανά με τον Cipot

6' Γκολ για τη Σλοβενία, σκορερ ο Cipot