«Στερηθήκαμε σημαντικές επιλογές, δεν βγάλαμε αντίδραση»

Μετά τη βαριά ήττα της ομάδας του κόντρα στον ΑΠΟΕΛ (5-0), για την 7η αγωνιστική, ο προπονητής της Ομόνοιας Αραδίππου, Ούγκο Μάρτινς, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Είναι δύσκολο από πλευράς συναισθημάτων να μιλήσουμε για το παιχνίδι, αλλά είναι κι εύκολο, διότι δεν υπάρχει προϊστορία.

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν πολύ καλύτερος από εμάς, ήλεγξε το παιχνίδι με την κατοχή της μπάλας, τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ήλθαν από δικά μας λάθη. Ήταν κάθετες μπαλιές που είναι 50-50% και δεν ήμασταν προετοιμασμένοι για τις δεύτερες μπάλες. Ο αντίπαλος το αξιοποίησε με την ποιότητα των παικτών του και διευκόλυνε τη ζωή του.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν βγάλαμε οποιαδήποτε αντίδραση. Τώρα πρέπει να επικεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι.

Είχαμε σημαντικές απουσίες, προετοιμαστήκαμε χωρίς τους Μόργκαν, Κούτσακο, Βρόντη και  Αντωνίου, συνεπώς χάσαμε κάποιες σημαντικές επιλογές για τον αγώνα. Συγχαρητήρια στον ΑΠΟΕΛ, έκανε καλό παιχνίδι, οι ομάδες κατά κανόνα δείχνουν αντίδραση, όταν αλλάζουν προπονητή.

Πρέπει να συνεχίσουμε τη δουλειά. Δεν έχω δει κτίριο χωρίς σκάλες και για μας οι σκάλες είναι η σκληρή δουλειά. Το ασανσέρ σε πάει ψηλά γρήγορα, αλλά, όταν χαλάσει, η μόνη λύση είναι οι σκάλες. Απόψε χάσαμε μόνον τρεις βαθμούς»