Διαλύει τα κοντέρ ο Ζαζά!

Αποκτήθηκε την τελευταία μέρα του χειμερινού παζαριού.

Σχεδόν ένα μήνα αργότερα (28 Φεβρουαρίου) πέτυχε το παρθενικό του τέρμα, έως το τέλος της σεζόν ακολούθησαν άλλα δύο γκολ και ισάριθμες ασίστ.

Δεδομένου ότι στον εκτός έδρας προημιτελικό κυπέλλου με τη Νέα Σαλαμίνα (5-0) και στον εντός έδρας αγώνα πρωταθλήματος με την Ανόρθωση (5-1) ήταν αυτός που «έκλεισε» το σκορ, ο Ζαζά ήταν πραγματικά ουσιαστικός και καθοριστικός για την Πάφο σε (όλα κι όλα) δύο παιχνίδια.

Στο εκτός έδρας 3-2 επί της Ανόρθωσης, στο οποίο δημιούργησε στις καθυστερήσεις τα δύο τέρματα της ανατροπής, και στο εκτός έδρας 1-1 με τον Άρη, στο οποίο ισοφάρισε για τους «γαλάζιους».

Ο 23χρονος έκλεισε την περασμένη σεζόν με ένα γκολ ανά έξι συμμετοχές (18/3) και μια ασίστ ανά εννέα συμμετοχές (18/2).

Στην τρέχουσα περίοδο κατά κανόνα είναι βασικός στα εντός έδρας παιχνίδια και έρχεται από τον πάγκο στις εκτός έδρας αναμετρήσεις. Αλλά η εντυπωσιακή διαφορά έγκειται στην επίδραση που έχει στο παιχνίδι της ομάδας του.

Έφτιαξε το πολύτιμο εκτός έδρας τέρμα κόντρα στην ΤΣΣΚΑ 1948, σκόραρε στις νίκες-προκρίσεις τόσο επί των Βούλγαρων όσο και επί της Κλουζ, ήλθε από τον πάγκο να πετύχει δύο γκολ στην ανατροπή κόντρα στην ΑΕΛ και να φτιάξει τα τέρματα της ανατροπής κόντρα στην ΕΝΠ.

Το κοντέρ γράφει 5 τέρματα και 4 ασίστ σε 14 συμμετοχές. Ο μέσος όρος του Ζαζά είναι πλέον ένα γκολ ανά 2,8 παιχνίδια και μία ασίστ ανά 3,5.

Σε σύγκριση με την περασμένη περίοδο ο Βραζιλιάνος απλά διαλύει τα κοντέρ.