Απίθανο κι όμως αληθινό!

Με διαφορά ενός έτους η Πάφος FC πάτησε το replay κι επανέλαβε εαυτόν με τρόπο σχεδόν… τρομακτικό.

Στις πιο πρόσφατες αγωνιστικές του πρωταθλήματος η κυπελλούχος αντιμετώπισε διαδοχικά την ΑΕΛ (εκτός) και τον Άρη (εντός). Ακριβώς με την ίδια σειρά τους είχε αντιμετωπίσει πέρυσι, και τότε μέσα στον Σεπτέμβριο, αλλά με αντεστραμμένες τις έδρες (είχε υποδεχτεί την ΑΕΛ και είχε φιλοξενηθεί από τον Άρη).

Κι από εδώ και στο εξής η επανάληψη χτυπάει… κόκκινο!

->Την τρέχουσα περίοδο η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρθέδο επικράτησε 3-1 της ΑΕΛ και έμεινε στο 1-1 με τον Άρη -ακριβώς όπως και πέρυσι!

->Την τρέχουσα περίοδο οι «γαλάζιοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ και στα δύο παιχνίδια -ακριβώς όπως και πέρυσι!

->Την τρέχουσα περίοδο η Πάφος FC σημείωσε τα τέρματα της ανατροπής κόντρα στην ΑΕΛ μετά την ανάπαυλα -ακριβώς όπως και πέρυσι!

->Την τρέχουσα περίοδο η κυπελλούχος «απάντησε» άμεσα (σε 4 λεπτά) στο προβάδισμα του Άρη -ακριβώς όπως και πέρυσι (σε 6 λεπτά)!

Για τους λάτρεις της στατιστικής και του στοιχήματος: η επανάληψη της ιστορίας σταματά εδώ. Την περασμένη σεζόν η Πάφος μετά τα παιχνίδια με ΑΕΛ και Άρη αντιμετώπισε τη Δόξα…