«Πολύ σημαντικοί βαθμοί, ακόμη δουλεύουμε πάνω στο στιλ μας»

Μετά τη νίκη της ομάδας του κόντρα στην ΕΝΠ (2-0), στο «Τάσος Μάρκου», για την 4η αγωνιστική, ο τεχνικός της Ομόνοιας Αραδίππου, Ούγκο Μάρτινς, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Πολύ σημαντικοί βαθμοί, οι πρώτοι τρεις αγώνες δεν ήταν εύκολοι για την ομάδα μου, ακόμη δουλεύουμε πάνω στο στιλ που θέλουμε με κατοχή της μπάλας και έλεγχο του ρυθμού.

Το καταφέραμε σε κάποιο βαθμό στην αναμέτρηση κόντρα στον Άρη, το πετύχαμε απόψε στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο δεν είχαμε την μπάλα, όταν συμβαίνει αυτό πρέπει να είμαστε οργανωμένοι στην άμυνα και να μη δίνουμε χώρους στον αντίπαλο.

Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες να μην επαναπαυτούν και ότι, αν δεν μπορούσαμε στο δεύτερο μέρος να είχαμε την μπάλα τόσο όσο στο πρώτο ημίχρονο, έπρεπε τουλάχιστον να είμαστε οργανωμένοι»