Θέλει να πάρει φόρα...

Ο ΑΠΟΕΛ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ΕΝΠ σε εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική. Σέντρα στις 19:00, live από το Sportime.

Οι γαλαζοκίτρινοι σε δύο αγωνιστικές μετρούν μια νίκη και μια ήττα. Προηγήθηκε χρονικά η επικράτηση επί της Καρμιώτισσας και έτσι ο Ντομίνγκεζ θέλει να δει από τους παίκτες του να φέρνουν 2η σερί επιτυχία για να πάρει φόρα ο ΑΠΟΕΛ. Να μπορέσουν να κτίσουν πάνω στην αυτοπεποίθηση και να βελτιώσουν την εικόνα τους μέσα στο γήπεδο.

Οι περσινοί πρωταθλητές πέρασαν πρόσφατα μια περίοδο αμφισβήτησης αφού τον αποκλεισμό από τη Ρίγα ακολούθησε η εντός έδρας ήττα από τον Εθνικό Άχνας. Άρα σήμερα (18/9) ο ΑΠΟΕΛ έχει την ευκαιρία να δείξει περαιτέρω βελτίωση από ότι στο προηγούμενο 90λεπτο και σε συνδυασμό με το ζητούμενο που θέλει να βάλει βάσεις για τα επόμενα ματς.

Όλα αυτά είναι στην σφαίρα της θεωρίας και όλοι περιμένουν να δουν τι θα γίνει στο «Τάσος Μάρκου». Οι ΑΠΟΕΛίστες εξάντλησαν τα εισιτήρια που τους αναλογούσαν και έτσι θα δώσουν δυναμικό παρών στο γήπεδο.

Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν υπολογίζονται μόνο ο Πίτσι (η μεταγραφή έγινε μετά από αυτό τον αγώνα), ο Μάιερ λόγω μυϊκού προβλήματος και ο Χριστοδούλου λόγω ενός μικροπροβλήματος.