ΑΕΚ και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 στην Αρένα

Σε φιλική αναμέτρηση στην Αρένα η ΑΕΚ, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Χένινγκ Μπεργκ, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την ΑΕΛ.

Οι Λαρνακείς άνοιξαν το σκορ στο 24' με τον Σολ, ο οποίος αξιοποίησε ασίστ του Μιλίτσεβιτς και πέρασε και τον Μπέκερ, προτού χριστεί σκόρερ.

Ο σύλλογος της Λεμεσού έφτασε στην ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σινγκ.

Ακολούθως οι γηπεδούχοι είχαν το πλεόνασμα των ευκαιριών, δεν ήταν όμως αρκούντως αποτελεσματικοί, προκειμένου να φτάσουν στη νίκη.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το SPORTIME:

1' Από εκτέλεση κόρνερ ο Εκπολό δεν κατορθώνει από κοντινή απόσταση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

12' Εκτέλεση φάουλ του Γκάμα, κεφαλιά του Γκαρθία στο δεύτερο δοκάρι, ο Σολ δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

18' Από κάθετη του Nαούμ ο Φαράζ κάνει το σουτ, λίγο πάνω από το δοκάρι.

24' ΓΚΟΛ! 1-0 η AEK!

Από πάσα του Μιλίτσεβιτς ο Σολ περνά και τον Μπέκερ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

38' Σουτ του Λεσοβόι σταματά στο δοκάρι!

39' Από σέντρα του Γκαρθία και κοντινή προβολή του Σολ ο Μπέκερ αποκρούει σωτήρια!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου μέρους

57′ Σουτ του Φαράζ, εντυπωσιακή απόκρουση του Μπέκερ!

64′ ΓΚΟΛ! 1-1 Η ΑΕΛ!

Με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σινγκ οι φιλοξενούμενοι φτάνουν στην ισοφάριση.

70′ Μπαλιά του Ντίμερς, κεφαλιά του Καμπρέρα υπό πίεση, η μπάλα άουτ.

83' Σουτ του Ντίμερς, αποκρούει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

86′ Μπαλιά του Τσακόν, κεφαλιά του Ναλί, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι!

88' Από πάσα του Μιλίτσεβιτς ο Καμπρέρα κάνει το σουτ, ελάχιστα πάνω από το δοκάρι!

90' Σουτ του Ντίμερς, η μπάλα άουτ.

Τέλος αγώνα!

ΑΕΚ (Μπεργκ): Παρασκευάς (46′ Αλομέροβιτς), Μιραμόν (46′ Ρομπέρζ), Γκαρσία, Εκπολό, Μιλίτσεβιτς, Σουάρεθ, Λέδες, Φαράζ (67′ Τσακόν), Ναούμ (67′ Ντίμερς), Γκάμα (67′ Γκιούρτσο), Σολ (67′ Καμπρέρα).

ΑΕΛ (Κόλμαν): Μπέκερ, Φραντζής, Ουεντραόγκο, Κονσταντίνι, Νεοφύτου, Μεγιάδο, Μάμας, Παπαφώτης, Λεσοβόι, Τοκού, Τριτσκόβσκι.

Διαιτητές: Aνδρέας Τεχράνυ - Παύλος Γεωργίου, Λάμπρος Λάμπρου - Νεόφυτος Νεοφύτου