Σε διαβολεμένα κέφια ο Απόλλωνας, «κέρασε»... 7άρα την Καρμιώτισσα!

Άστραψε και βρόντηξε -έστω και σε φιλικό!

«Χειμαρρώδης» στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας κονιορτοποίησε με 7-1 την Καρμιώτισσα στο «ΑΛΦΑΜΕΓΑ» κι έστεψε με απόλυτη επιτυχία την πρόβα τζενεράλε του εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «κυανολεύκους» αναδείχθηκε ο Μπουαγκάρ, ο οποίος με εξαιρετικά τελειώματα πιστώθηκε χατ τρικ μέσα σε 14 λεπτά (από το 12' έως το 26'), ενώ δύο τέρματα σημείωσε ο νεοεισελθών στο β' μέρος Ντορεγκαράι και από ένα οι Σαγάλ και Μάρκες.

Για το σύλλογο των Πάνω Πολεμιδιών, που άφησε αλγεινές εντυπώσεις κι έδειξε ανέτοιμος, το γκολ σημείωσε ο Γιούσης.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το SPORTIME:

1' Σέντρα στο παιχνίδι!

9' Κίτρινη στον Σάντος

10' Εκτέλεση φάουλ του Γιούση, λίγο άουτ

11' Πλασέο του Μάρκες, αποκρούει ο Σπόλιαριτς

12' ΓΚΟΛ! 1-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Από συρτό γύρισμα του Σάντος ο Μπουαγκάρ με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ!

17' Από ευνοϊκή θέση εντός περιοχής ο Μάρκες δεν μπορεί να νικήσει τον Σπόλιαριτς.

19' ΓΚΟΛ: 2-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Ο Μπουαγκάρ ελίσσεται από αριστερά, πατά περιοχή και με φαλτσαριστό, ψηλοκρεμαστό σουτ πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα!

21' Κίτρινη στον Σίμιτς

22' ΓΚΟΛ! 3-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Ο Σαγάλ πατά περιοχή από δεξιά και με συρτό αριστερό σουτ νικά τον Σπόλιαριτς!

24' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα: Κατσαντώνης αντί Σμίλιανιτς.

26' ΓΚΟΛ! 4-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Από πάσα του Σάντος ο Μπουαγκάρ με εκτός περιοχής σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Σπόλιαριτς!

28' Από μία κίτρινη σε Νεοφύτου και Σελεστίν

33' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα: Τσουκαλάς αντί Νεοφύτου

40' ΓΚΟΛ! 5-0 Ο ΑΠΟΛΩΝΑΣ!

Από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Βούρου στο δεύτερο δοκάρι ο Μάρκες με εξ επαφής προβολή στο πρώτο δοκάρι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

44' ΓΚΟΛ! 5-1 Η ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ!

Από ασίστ του Ντούμπια ο Γιούσης πλασάρει εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Βούρο και καταλήγει στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων!

45+1' Εκτός περιοχής σουτ του Μάρκες, άουτ.

Τέλος πρώτου μέρους.

Τριπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα: Μπολί, Αρτυματάς και Χάμπος αντί των οι Μπουαγκάρντ, Σαγκάλ και Σελεστίν.

Τριπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα: Εφθίμοβ, Παντελή και Μπάμπα.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

56' Εντός περιοχής φαλτσαριστό σουτ του Μπολί, σε κόρνερ ο Ευθίμοφ.

61' Πενταπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα: Δημητρίου, Ντορεγκαράι, Σπόλιαριτς, Βεϊσμπέκ και Ntρόζντεκ αντί των Λεϊουφενμπουρχ, Σέσι, Μάρκες, Κολ και Ζμέρχαλ

63' ΓΚΟΛ! 6-1 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σέντρα του Μπολί ο Ντορεγκαράι με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

67’ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Μπαραόνα αντί Σάντος

83’ Διπλή αλλαγή  για τον Απόλλωνα: Ζήνωνος και Ιωάννου αντί των Μαλεκκίδη και Βούρου αντιστοίχως

85' Συρτή σέντρα του Ντούμπια, τακουνάκι του Μπάμπα, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι!

89' ΓΚΟΛ! 7-1 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Από σέντρα του Μπαραόνα ο Ντορεγκαράι με πλασέ από τη μικρή περιοχή πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα!

90' Τέλος αγώνα!

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γκούλα): Λεϊούφενμπουρχ, Σάντος, Βούρος, Σελεστίν, Μαλεκκίδης, Σέσι, Κολ, Μπουαγκάρ, Ζμέρχαλ, Σαγκάλ, Μάρκες.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ (Αυγουστή): Σπόλιαριτς, Κέλι, Σίμιτς, Μαλόνε, Σέκουλιτς, Νεοφύτου, Στογιάνοβιτς, Μάτε, Γιούσης, Ντούμπια, Σμίλιανιτς.