Δώνης: «Μένουν άλλοι πέντε τελικοί, δεν μας απασχολεί...»

Δηλώσεις παραχώρησε μετά και το τέλος του αγώνα και τη νίκη της ομάδας του απέναντι στην ΑΕΚ με 2-1, ο Τάσος Δώνης.

Αναλυτικά:

«Θέλουμε να αφιερώσουμε τη νίκη στον Κρέσπο που έχασε τον πατέρα του. Μείναμε πίσω στο σκορ νωρίς, είχαμε μια σχετικά καλή αντίδραση. Βγάλαμε χαρακτήρα μετά από δυο ήττες και ευτυχώς πήραμε τους 3 βαθμούς. Δείξαμε πως είμαστε μια πολύ καλή ομάδα για την δύσκολη προσπάθεια που κάνουμε για τον τίτλο. Σε αυτά τα παιχνίδια τα αποτελέσματα κρίνονται από τις λεπτομερείς. Έτσι δεχθήκαμε και το πρώτο τέρμα. Στην επανάληψη ανεβήκαμε, σκοράραμε δυο τέρματα και πήραμε μια μεγάλη νίκη. Δεν μας απασχολεί το τι θα κάνουν οι άλλες ομάδες, μένουν άλλοι πέντε τελικοί. Από τη στιγμή που ο τίτλος είναι στα χέρια μας πρέπει να παλέψουμε».