Έγινε με Όλτρα, έγινε και με Μπεν Σιμόν!

Στο ντέρμπι κορυφής της 5ης αγωνιστικής των πλέι οφ η ΑΕΚ υποδέχεται στην Αρένα τον ΑΠΟΕΛ.

Υπολειπόμενοι ενός βαθμού των «γαλαζοκιτρίνων» οι Λαρνακείς θέλουν να αδράξουν την  ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στην κούρσα για τον τίτλο.

Οι «κιτρινοπράσινοι» χρειάζονται προς τούτο την πρώτη νίκη τους στη σεζόν επί του ΑΠΟΕΛ και ένα σημαντικό βήμα προς αυτήν την κατεύθυνση είναι να αποφύγουν να… πυροβολήσουν ξανά τα πόδια τους.

Αυτό συνέβη και στα δύο προηγούμενα παιχνίδια με τους «γαλαζοκίτρινους»: στο 0-3 στην Αρένα, με τον Χοσέ Λουίς Όλτρα στον πάγκο της ΑΕΚ, το τρίτο τέρμα για τους φιλοξενούμενους είχε σημειώσει στο 62ο λεπτό με αυτογκόλ ο Γκαρθία εκμηδενίζοντας τις όποιες πιθανότητες της ομάδας του για θετικό αποτέλεσμα.

Στο 2-2 στο ΓΣΠ, με τον Ραν Μπεν Σιμόν στον πάγκο των Λαρνακέων, το δεύτερο τέρμα του ΑΠΟΕΛ, μόλις έξι λεπτά μετά την ισοφάριση από τον Τριτσκόσκι, είχε σημειώσει με αυτογκόλ ο Μιλίτσεβιτς…