Κοίτα πώς τα φέρνει ο καιρός!

Τόσο γρήγορα και, κυρίως, εντυπωσιακά αλλάζουν τα πράγματα στο ποδόσφαιρο!

Μέχρι το ενδέκατο λεπτό του πρόσθετου χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» η Πάφος FC έβλεπε κατάφατσα την τρίτη ήττα της σε ισάριθμες αγωνιστικές στα πλέι οφ.

Μια ήττα, που αν ερχόταν, θα ήταν με ανατροπή και θα την άφηνε στην τελευταία θέση του ομίλου, με σχεδόν εκμηδενισμένες ελπίδες για τη διεκδίκηση ευρωπαϊκού εισιτηρίου μέσω του πρωταθλήματος.

Σ’ εκείνο το χρονικό σημείο ο Τάνκοβιτς αξιοποίησε το πέναλτι-δώρο της «Κυρίας», τρία λεπτά αργότερα ο Γκολντάρ ολοκλήρωσε την ανατροπή και το περασμένο Σάββατο το 1-0 επί του Άρη σηματοδότησε τις πρώτες διαδοχικές νίκες των «γαλάζιων» επί ομάδων του Top6 στην τρέχουσα σεζόν!

Και να ήταν μόνον αυτά: η απόσταση από την τέταρτη θέση μειώθηκε στους δύο βαθμούς, αν η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρθέδο επαναλάβει στο ΓΣΠ την επιτυχία της επί της Ομόνοιας στην α’ φάση, η άνοδος σε αυτήν θα είναι γεγονός!

Και, τότε, δεν αποκλείεται όσοι μέχρι προ ολίγων ημερών έστελναν τον Ισπανό στο «πυρ το εξώτερον» να αρχίζουν να τον αποθεώνουν, όπως έπραξαν οι παρευρισκόμενοι στο «Στέλιος Κυριακίδης» το περασμένο Σάββατο.