Οθέλλος-Καρμιώτισσα 1-2: Ξέφυγε η μια, στον πάτο η άλλη!

Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 1-2 του Οθέλλου στο Αμμόχωστος, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος, για το Β' γκρουπ.

Η ομάδα των Πολεμιδιών έφτασε τους 27 βαθμούς και κρατά αποστάσεις από τις ομάδες που βρίσκονται πιο κάτω από αυτήν. Από την άλλη, ο Οθέλλος έμεινε στους 17 βαθμούς και στην τελευταία θέση μαζί με την ΑΕΖ.

Η πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα ήρθε στο 15ο λεπτό όταν ο Μπραμπίγια έκανε το σουτ εντός περιοχής, με την μπάλα να περνά έξω. Τρία λεπτά μετά, ήρθε άλλη μια τελική, με κεφαλιά του Γιάνσεν.

Στο 25λεπτο ο Ουεσλάτι με σουτ, έστειλε την μπάλα λίγο έξω στην πρώτη καλή στιγμή της Καρμιώτισσας. Αφού απείλησε, λίγο μετά άνοιξε και το σκορ η φιλοξενούμενη ομάδα. Στο 33ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Θεοδώρου, ο Ρόσι έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Στο 37' προσπάθησε με κεφαλιά ο Κατσιάτης να ισοφαρίσει, όμως η μπάλα πέρασε έξω. Ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση του 45λέποτυ, ο Ναρντίνι με προβολή και πάλι δεν κατάφερε να σκοράρει, έτσι το 0-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με φάσεις. Στο 47ο λεπτό ο Ταουντούλ απόκρουσε σουτ του Ντούμπια. Στο 55' ο Μπραμπίγια επίσης με σουτ, έστειλε την μπάλα έξω.

Η μεγάλη φάση ήρθε στο 56ο λεπτό για την ομάδα των Πολεμιδιών. Ο Ρόσι με κοντινή κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης, ο Ουεσλάτι με σουτ εντός περιοχής δεν μπόρεσε να βρει στόχο. Συνέχισε να πιέζει η Καρμιώτισσα και στο 59 έχασε άλλη μια ευκαιρία με σουτ του Θεοδώρου, πλάγια εντός περιοχής.

Στο 66' ήταν σειρά του Οθέλλου να απειλήσει, με τον Σούτο να κάνει την κεφαλιά και να στέλενει μόλις έξω την μπάλα.

Στο 77ο λεπτό του αγώνα, ήρθε και το δεύτερο τέρμα για την Καρμιώτισσα. Ο Κοβάσεβιτς με ωραίο σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Ο Οθέλλος, δεν παραδόθηκε και στο 82ο λεπτό κατάφερε να μειώσει. Ο Σούτο με δυνατό σουτ εντός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2.

Μέχρι το τέλος, η Καρμιώτισσα διαχειρίστηκε το υπέρ της σκορ και έφτασε σε μια σημαντκή νίκη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Οθέλλος Αθηαίνου: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Χριστοδούλου (60' Ιωάννου), Σούτο, Μπραμπίγια, Κατσιάτης (72' Χατζηπασχάλης), Ανάνγκ, Πιχ, Κορίνους (46' Κόπας)

Στον πάγκο: Τζιακούρης, Παναγιώτου, Μαλλουρής, Κυριάκου Κ., Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Παϊλής, Σλάβικ, Κόπας, Μαϊσουράντε, Μίτσης, Ιωάννου.

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους (60' Αγγελή) Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι, Παουλάβετς.

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας