Σατσιάς: «Πραγματικά δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό το πράγμα...»

Ο προπονητής του Εθνικού, Μαρίνος Σατσιάς, μίλησε στη διάσκεψη Τύπου μετά την ήττα της ομάδας του με 2-1 από τον Οθέλλο.

Αναλυτικά:

«Συγχαρητήρια στον Οθελλο για τη νίκη.

Πραγματικά δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό το πράγμα, είμαι συνολικά έξι παιχνίδια σε αυτόν τον πάγκο και στα τρία μείναμε με δέκα παίκτες.

Παλέψαμε πάρα πολύ, δεν έχω παράπονο, χάσαμε και ευκαιρίες, μετά όμως ήρθε και η κούραση και δυστυχώς δεν προλάβαμε να κάνουμε τις αλλαγές. Κρατάμε αυτό που είπαμε στο ημίχρονο ότι θα τα δώσουμε τώρα όμως μας αδικεί το αποτέλεσμα, όπως και την προηγούμενη βδομάδα. Με την ΑΕΚ ρισκάραμε με δύο μπροστά, και πάλι ξανά σήμερα. Καταθέσαν ψυχή οι παίκτες μας και πιστεύω αδικούμαστε.

Στο δεύτερο μέρος δεν κινδυνέψαμε πέραν από τα τελευταία λεπτά που ήρθε η κούραση, εμείς ήταν που χάσαμε καλές ευκαιρίες. Είναι λεπτομέρεια το ποδόσφαιρο».