Εκείνη η στιγμή στο 62’…

Ο Ανδρέας Κατσαντώνης διανύει μια εξαιρετική περίοδο φόρμας, βρίσκοντας 4 φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες ισάριθμες αναμετρήσεις. Μάλιστα σε αυτή την περίοδο απαριθμεί και 3 ασσίστ.

Ο Κύπριος επιθετικός της Καρμιώτισσας, πριν από το παιχνίδι με τον Άρη μετρούσε μόλις ένα τέρμα και γενικότερα δεν έπαιρνε χρόνο συμμετοχής. Όμως το 62ο λεπτό του αγώνα απέναντι στους περσινούς πρωταθλητές άλλαξε πολλά για τον ίδιο τον Κατσαντώνη.

Εκείνο ήταν το λεπτό που κλήθηκε να μπει στο γήπεδο από τον Χαραλάμπους με το σκορ στο 0-0. Ο γηγενής κόουτς τον πίστεψε και έβγαλε με τέτοιο τρόπο το πλάνο του ούτος ώστε να δώσει την ευκαιρία στον 23χρονο φορ να παίξει.

Μπήκε μέσα, σκόραρε, έδωσε 3 τελικές πάσες που μετατράπηκαν σε τέρματα και έκτοτε δεν βγήκε ξανά από την 11άδα. Αποτέλεσμα αυτού, άλλο ένα γκολ με την ΑΕΖ και άλλα δύο απέναντι στην Πάφο.

Η ψυχολογία είναι σύμμαχος του Κατσαντώνη, ο οποίος αποτελεί την πιο αξιόπιστη επιλογή του Χρίστου Χαραλάμπους στην γραμμή κρούσης.