Φιλική ισοπαλία με τη Χάιντενχαϊμ η Πάφος FC

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας προετοιμασίας ανάμεσα στην Πάφο και στη Χάιντενχαϊμ.

Στο πρώτο ημίχρονο κάθε ομάδα είχε από μια καλή στιγμή (2' Βέστερ / 23' Μπρούνο). Μετά την ανάπαυλα η νεοφώτιστη στην Μπούντεσλιγκα άνοιξε το σκορ με σουτ του Σίμερ στο 54', όμως η Πάφος ισοφάρισε στο 77' με κεφαλιά του Κβίντα και θα μπορούσε να είχε κάνει την ανατροπή στο 88' με τον Μάνγκα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη στον αγώνα

2' Σωτήρια επέμβαση του Κβίντα σε σουτ του Βέστε

12' σουτ απο την Χάιντενχαϊμ, δίπλα απο την εστία του Όιερ

23' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπρούνο να φτάνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ναστέλνει την μπάλα εκτός

35΄ σουτ εκτός περιοχής για την Χάιντενχαϊμ εκτός περιοχής- άστοχο το σουτ

40' Άστοχο Σουτ απο το Βαλακαρι

Τέλος στο Α' ημίχρονο

Διπλή αλλαγή για την Πάφο: Ταβάρες και Νταβό αντί των Μπότσκαϊ και Ζάιρο αντιστοίχως

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

54' ΓΚΟΛ! 1-0 Η ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ!

Ο Σίμερ υποδέχεται εντός περιοχής μια μπαλιά από δεξιά και με σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Όιερ

59' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταβάρες, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Γερμανών.

74' Δυνατό σουτ του Μανγκά σταματά στο δοκάρι!

77' ΓΚΟΛ! 1-1 Η ΠΑΦΟΣ!

Από εκτέλεση κόρνερ ο Κβίντα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

88' Σε αντεπίθεση της Πάφου ο Μάνγκα βγαίνει τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος αποκρούει το σουτ και στη συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται