Σπουδαία φιλική νίκη με ανατροπή για την Πάφο!

Η Πάφος FC τα είπε σε μία δυνατή φιλική αναμέτρηση  απέναντι στην Ουνιόν Βερολίνου, στην Αυστρία όπου μάλιστα κέρδισε με ανατροπή.

Οι Γερμανοί μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Χάιντζ στο 49', με τους παίκτες του Καρσέδο να ανατρέπουν την κατάσταση έχοντας για σκόρερ τους Μπρούνο Φελίπε (79') και Αμπντουσαλάμοφ (88'). Την ασσίστ στο γκολ νίκης την έδωσε ο Βραζιλιάνος, ο οποίος ήταν ο πιο δραστήριος παίκτης των γαλάζιων.

Ο Ισπανός κόουτς δοκίμασε αρκετά πράγματα, μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής και η Πάφος έδειξε πως βρίσκεται στον σωστό δρόμο ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η αρχική εντεκάδα της Πάφου: Ίβουσιτς, Ικόκο, Κβίντα, Παλάσιος, Ταβάρες, Κανέ, Βαλακάρι, Ναμ, Πελάζιο, Τάνκοβιτς, Παπαστυλιανού

Η εξέλιξη του αγώνα:

- Τέλος στο παιχνίδι, η Πάφος κερδίζει την Ουνιόν Βερολίνου με 2-1

88' Ανατροπή από την Πάφο! Ο Φελίπε έδωσε στον Αμπντουσαλάμοφ, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μπους και έκανε το 2-1 για τους γαλάζιους

86' Δοκάρι για την Ουνιόν μετά από προσπάθεια του Ντελ

85' Αλλαγές από τον Καρσέδο, δοκιμάζει παίκτες και διάφορες τακτικές ο κόουτς της Πάφου

83' Νέο σουτ για την Πάφο, αυτή την φορά από τον Ταβάρες. Εντυπωσιακά έδιωξε ο Μπους και κράτησε το 1-1

81' Σε πολύ καλή κατάσταση ο Μπρούνο, κάνει νέο σουτ αλλά αστοχεί. Δραστήριος ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός της Πάφου

79' Ισοφαρίζει σε 1-1 η Πάφος με δράστη τον Μπρούνο Φελίπε

76' Πολύ καλή προσπάθεια του Φελίπε, λίγο έξω το σουτ του

74' Ο Μπρούνο Φελίπε έκανε το γύρισμα, ο Νταβό το πλασέ ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στον αντίπαλο τερματοφύλακα

72' Πιο ανεβασμένη η Πάφος, διεκδικεί το γκολ της ισοφάρισης

70' Γυριστό του Βαλακάρι, διώχνει δύσκολα ο τερματοφύλακας της Ουνιόν

66' Παραμένει το 1-0 για την Ουνιόν

- Στο παιχνίδι πέρασαν οι Νταβό και Μπρούνο Φελίπε για την Πάφο

58' Κεφαλιά του Παλάσιος μετά από εκτέλεση κόρνερ, έδιωξε με δυσκολία ο αντίπαλος κήπερ

49' Γκολ η Ουνιόν και 1-0 με δράστη τον Χάιντζ

47' Ο Ίβουσιτς απέκρουσε σε τετ-α-τετ με τον Μπέκερ

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 το αποτέλεσμα

43' Σουτ του Βαλακάρι, μαζεύει εύκολα ο τερματοφύλακας των Γερμανών

35' Πάσα του Τάνκοβιτς στον Παπαστυλιανού, βγαίνει ο κήπερ της Ουνιόν και μαζεύει

28' Διατηρείται το 0-0 στο φιλικό, αρκετές δοκιμές και εσωτερικές αλλαγές (για την ώρα) από τους δύο προπονητές

20' Καλή στιγμή για τους Γερμανούς, ωστόσο τα δύο σουτ που επιχειρήσαν σταμάτησαν στο σώμα του Κβίντα και στο σώμα του Κανέ αντίστοιχα

18' Παραμένει το 0-0. Καλός ο ρυθμός στο ματς, επιθετική διάθεση τόσο από Πάφο όσο και από Ουνιόν

10' Δοκάρι για την Ουνιόν, μετά από κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ

8' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, και οι δύο ομάδες προσπαθούν να κρατήσουν την μπάλα

1' Έναρξη στην αναμέτρηση