ΕΝΠ-ΑΕΛ 3-0: Τριάρα και ελπίζει σε παραμονή

Τη νίκη την οποία έψαχνε για να παραμείνει ζωντανή στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία πέτυχε η ΕΝΠ κόντρα στην ΑΕΛ.

Αν και η παραμονή δεν εξαρτάται από τα δικά της πόδια η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά πήρε τη νίκη μείωσε την διαφορά της ωστόσο θα πρέπει να περιμένει να δει το αποτέλεσμα του αγώνα της Δόξας για να δει αν την τελευταία αγωνιστική θα έχει ελπίδες για να διεκδικήσει την παραμονή της στην Α’ κατηγορία.

Τα γκολ τους τους «βυσσινί» πέτυχαν στο 61ο λεπτό ο Ρουσιάς στο 76ο λεπτό ο Λαμί και Κωνσταντίνου στο 83ο λεπτό.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα.

82’ 3-0 για την ΕΝΠ με διαγώνιο σουτ του Κωνσταντίνου.

76’ 2-0 για την ΕΝΠ με πλασέ του Λαμί.

Μετά και την υπόδειξη του VAR το γκολ μετρά κανονικά αφού ο Φερνάντες έφυγε από κανονική θέση και έδωσε την μπαλιά στον Ρουσιά για το το 1-0.

61’ Γκολ ο Ρουσιάς το οποίο όμως ακυρώνεται ως οφ-σαιντ.

55’ Σουτ του Φερνάντες πάνω στον Ολιβέιρα

50’ Σουτ του Κολιά η μπάλα έξω

Άρχισε το β’ μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

45+1 Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την ΕΝΠ με τον Μέιρα απέναντι από τον Ολιβέιρα, έκανε το πλασέ με τον κιπερ της ΑΕΛ να του λέει όχι και πάλι.

45’ Σουτ του Λουσέιρο εκπληκτική επέμβαση του Ολιβέιρα.

41’ Προβολή του Ρουσιά νέα επέμβαση από τον Ολιβέιρα.

37’ Κεφαλιά του Πολυκάρπου ελάχιστα έξω και μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ.

32’ Καλύτερη η ΕΝΠ στο 61% η κατοχή αλλά δεν έχει την ουσία μέχρι τώρα.

22’ Σουτ του Ντα Σίλβα στην αγκαλιά του Ολιβέιρα η μπάλα.

15’ Σουτ του Ρουσιά καλό αλλά έξω.

11’ Σουτ του Μέιρα η μπάλα πολύ ψηλά.

7’ Κόρνερ για την ΕΝΠ. Πρώτο στον αγώνα. Επιθετικό φάουλ στη συνέχεια.

1' Κατοχή για την ΑΕΛ.