Καλώς τον Ράφα…και ας άργησε

Περίμενε πως και πως αυτή την στιγμή ο Ράφα Λόπες. Ο Πορτογάλος επιθετικός της ΑΕΚ ήταν ο ποδοσφαιριστής που στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ολυμπιακό έβγαλε τα κάστανα από την φωτιά και συνέχισε την δρόμο προς τη νίκη για την ομάδα της Λάρνακας.

Μπορεί η ΑΕΚ να κέρδιζε με 2-0 ωστόσο η ισοφάριση του Ολυμπιακού σε 2-2 άλλαξε την εικόνα της ομάδας του Όλτρα η οποία όσο περνούσε η ώρα δεν έβρισκε τις λύσεις.

Αυτή ήρθε από 31ετών Πορτογάλο επιθετικό ο οποίος πέρασε αλλαγή στη θέση του Ασαντέ στο 77ο λεπτό και στο 90+2 έκανε το 3-2 για να έρθει ο Τρισκόφσκι δυο λεπτά αργότερα να διαμορφώσει το τελικό 4-2.

Αυτό ήταν και το πρώτο επίσημο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Λόπες με την φανέλα της ΑΕΚ και το πανηγύρισε δεόντως βγάζοντας την φανέλα παίρνοντας και την κίτρινη κάρτα.