Ξηρασία στο Μακάρειο!

Η ΠΑΕΕΚ υποδέχθηκε τον Άρη για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος με τις δύο ομάδες να μένουν στη λευκή ισοπαλία (0-0).

Η αναμέτρηση είχε καλό ρυθμό, εναλλασσόμενη εδαφική υπεροχή και κάλλιστα θα μπορούσαμε να δούμε γκολ στο Μακάρειο. Όμως από την στιγμή που όλες οι επιθετικές προσπάθειες ήταν ημιτελείς, και ο Κούρος από πλευράς γηπεδούχων έδιωξε δις πάνω στην γραμμή, δεν είχαμε κάποια παραβίαση εστίας.

Πλέον η ΠΑΕΕΚ βλέπει το επόμενο παιχνίδι που είναι κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, ενώ ο Άρης θα αντιμετωπίσει την Ανόρθωση.

Αμφότεροι οι δύο σημερινοί αντίπαλοι έφτασαν τους 4 βαθμούς.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα και όλα όσα έγιναν στο γήπεδο.

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΠΑΕΕΚ: Πρόσεκ, Έσσελινγκ, Σουμαόρο, Δημητρίου, Νάντο, Χαραλάμπους (46' Αριστοτέλους), Βαρέλα (63' Ενόχ), Καπαρτής (63' Μπάμπιτς), Τίμερμανς (90+4' Κόσιτς), Κούρος, Φραγκέσκου

Αρης: Βάνα Άλβες, Νούνο Λόπες (82' Γιάγκο), Μανού Γκαρθία, Σπόλιαριτς (60' Σικόρσκι), Στεπίνσκι (82' Ραντούτ), Καζού, Μονέτ Πακέ (70' Ιωσηφίδης), Σίντεφελντ, Ρονκάλια, Σιμιόν, Πατσέκο

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι, από ένα βαθμό πήραν ΠΑΕΕΚ και Άρης μετά το 0-0

90+4' Έξω ο Τίμερμανς, μέσα ο Κόσιτς

90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

89' Σουτ από τον Μπάμπιτς, η μπάλα έξω

86' Αδειάζει ο χρόνος, χωρίς τέρματα στο Μακάρειο

82' Έξω οι Λόπεζ και Στεπίνσκι, μέσα οι Γιάγκο και Ραντούτ για τον Άρη

78' Στο 0-0 η αναμέτρηση

72' Ο Αριστοτέλους άπλωσε το πόδι, έκανε την προβολή όμως αστόχησε από πλευράς ΠΑΕΕΚ

70' Έξω ο Μονέτ Πακέ, μέσα ο Ιωσηφίδης για τον Άρη

69' Σέντρα από τον Κούρο, κανείς δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα

68' Παραμένει το 0-0 στο Μακάρειο

63' Έξω οι Βαρέλα και Καπαρτής. Μέσα οι Ενόχ και Μπάμπιτς για την ΠΑΕΕΚ

62' Κίτρινη στον Λόπεζ

60' Έξω ο Σπόλιαριτς, μέσα ο Σικόρσκι για τον Άρη

56' Ο Σπόλιαριτς το σουτ, ο Κούρος πάνω στην γραμμή σώζει την ΠΑΕΕΚ για 2η φορά

51' Σουτ από τον Στεπίνσκι, η μπάλα έξω

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο, με τους ίδιους 11 ο Άρης

- Ο Αριστοτέλους παίρνει τη θέση του Χαραλάμπους από πλευράς γηπεδούχων

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 το αποτέλεσμα

45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

44' Κίτρινη στον Φραγκέσκου

41' Έπεσε ο ρυθμός, δεν βλέπουμε φάσεις και έτσι ούτε και κάποιο γκολ

37' Κίτρινη στον Σπόλιαριτς

34' Το πολύ καλό σουτ του Στεπίνσκι έφυγε έξω

31' Κίτρινη και στον Σιμιόν του Άρη

29' Κίτρινη στον Χαραλάμπους της ΠΑΕΕΚ

28' Σουτ από τον Βαρέλα, διώχνει ο Άλβες

23' Κεφαλιά από τον Μανού, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι

21' Νέο σουτ από τον Μανού, έξω η μπάλα

20' Ο Πατσέκο το σουτ, προ της γραμμής ο Κούρος σε κόρνερ

13' Ο Άρης τα τελευταία λεπτά κρατά περισσότερο την μπάλα και έχει τον έλεγχο

10' Οι δύο ομάδες βγάζουν μια επιθετικότητα στον αγωνιστικό χώρο, μια διάθεση για δημιουργία φάσεων, ωστόσο το 0-0 παραμένει

6' Γύρισμα από τον Στεπίνσκι, μαζεύει ο Πρόσεκ

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

1' Έναρξη στην αναμέτρηση

18:59 Όλα έτοιμα για το πρώτο σφύριγμα

18:57 Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους στο γήπεδο μαζί με τους διαιτητές

Παρατηρητής Διαιτησίας: Γερασίμου Παναγιώτης

18:47 Οι πρωταγωνιστές αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, σε λίγο θα επιστρέψουν για το πρώτο σφύριγμα

18:35 Οι δύο ομάδες κάνουν το ζέσταμα τους στον αγωνιστικό χώρο