Οδυνηρός συμβιβασμός για την Ένωση

Οδυνηρή ισοπαλία για την Ένωση ή αν προτιμάτε, παλικαρίσιος βαθμός για την καταδικασμένη και νεανική Καρμιώτισσα. Η αναμέτρηση στο «Τάσος Μάρκου» έληξε 1-1, ένα αποτέλεσμα «μαχαιριά» για την ομάδα του Παραλιμνίου καθώς μείωσε τις πιθανότητές της για παραμονή στην Α’ Κατηγορία.

Οι κοκκινόμαυροι των Πολεμιδιών αιφνιδίασαν χάρη στο τέρμα του Ρομό στο 13’ και στη συνέχεια, ο τερματοφύλακας Κίττος με τις επεμβάσεις του και οι συμπαίκτες του με την εμφάνισή τους, κράτησαν το προβάδισμά τους σχεδόν μέχρι το τέλος.

Συνέτεινε και η αστοχία των γηπεδούχων, οι οποίοι έχασαν πολλές σημαντικές ευκαιρίες, σημάδεψαν τα δοκάρια και όσο περνούσε ο χρόνος άσκησαν πίεση για την ανατροπή. Ισοφάρισαν στο 90+2’ με τον Μπάρνι αλλά δεν έφτασαν στο πολυπόθητο δεύτερο τέρμα.

Δείτε τις κυριότερες φάσεις:

Λήξη του αγώνα

90+2' ΓΚΟΛ 1-1! Με σουτ ο Μπάρνι ισοφάρισε.

83' Δοκάρι για την Ένωση με τον Λουσέρο.

77' Ο Μαρκόφσκι έβγαλε μόνο τον Μπαρμπόσα που αστόχησε χάνοντας μοναδική ευκαιρία.

72' Νέα χαμένη ευκαιρία με τον Γκαντό και την κεφαλιά του που έφυγε άουτ.

63' Σουτ του Μαρκόφσκι έδιωξε ο Στυλιανού.

62' Εκτέλεση φάουλ από τον Φελίπε, κεφαλιά ο Θεοδώρου άουτ.

57' Κεφαλιά του Γκαντό, μάζεψε ο Κίττος.

53' Σουτ του Φελίπε από ευνοϊκή θέση έφυγε άουτ.

45+2' Σουτ του Γκαντό και νέα σημαντική επέμβαση του Κίττου.

44' Κεφαλιά του Ενγκό, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

40' Μεγάλη απόκρουση του Κίττου σε σουτ του Ουντόζι.

38' Κεφαλιά του Ουντόζι πέρασε "ξυστά" από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

33' Ο Κίττος σταμάτησε σουτ του Θεοδώρου.

28' Εκτέλεση φάουλ από τον Φελίπε έφυγε άουτ.

17' Χαμένη ευκαιρία από τον Χέρσκοβιτς που σούταρε άουτ.

13' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Ρομό έστειε την μπάλα στα δίχτυα του Γκαντσέφσκι

11' Σουτ του Ρέινολντς, η μπάλα κόντραρε και ο Γκαντσέφσκι απέκρουσε.