Δόξα-Νέα Σαλαμίνα: Έ«χ»ασαν και οι δύο!

Δόξα και Νέα Σαλαμίνα έμειναν στο στείρο 0-0 για την 6η αγωνιστική των μπαράζ στον Β’ Όμιλο που αφορά τον υποβιβασμό.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι είχαν μόνο ένα καλό 10λεπτο (στην έναρξη της επανάληψης) και από τη στιγμή που ο Βεσελόφσκι βρέθηκε σε μια πολύ καλή μέρα δεν έμελλε να έχουμε κάποιο γκολ.

Με κυριότερους εκφραστές των προσπαθειών τους Σαντίκ και Οικονομίδη, η Δόξα άγγιξε σε 4-5 περιπτώσεις το πολυπόθητο τέρμα αλλά αυτό δεν ήρθε.

Στο 13' έχασε τετ-α-τετ ο αρχηγός του Μαρίνου Σατσιά, ενώ απείλησε και ο Εγγλέζου στο 32'. Με την αρχή της επανάληψης η είσοδος του Οσέι έδωσε πνοή στη Νέα Σαλαμίνα όμως αυτό κράτησε όπως γράψαμε μόνο ένα δεκάλεπτο. Στη συνέχεια από τα άκρα οι γηπεδούχοι επιχειρούσαν να σκοράρουν, ενώ στο 76' είδαν τον Βεσελόφσκι να τους λέει και πάλι ''όχι''.

Μέχρι το φινάλε η εικόνα ήταν η ίδια, όπως και το σκορ που δεν άλλαξε σε κανένα χρονικό σημείο. Έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό, κάτι που δεν βολεύει καμία. Η Δόξα έφτασε τους 35, η Νέα Σαλαμίνα τους 33 και πλέον περιμένουν τα υπόλοιπα παιχνίδια.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Δόξα: Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (70' Τραϊτσέφσκι), Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης (82' Ολιβέιρα), Καλό (82' Μπιλάλ), Ασαμόα, Γκολομπάρτ, Άδωνη (70' Μιντίκκης / 89' Γκλίσιτς), Κίκας

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Σεργίου, Καμισοκό, Μουστιβάρ (61' Τσουκαλάς), Ντουβεντρού (88' Παύλου), Βάγκνερ, Νικολάου, Σιαθάς (46' Οσέι), Χριστοφόρου, Κονφέ, Σανκό (88' Ανδρέου)

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι και το 0-0 είναι το αποτέλεσμα που σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. 8 τελικές η Δόξα που είχε και την κατοχή, κανένα οφσάιντ σε όλο το 90λεπτο

90+1' Ανάποδο ψαλίδι από τον Ολιβέιρα, η μπάλα έξω

90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

89' Αναγκαστική αλλαγή για τη Δόξα. Έξω ο Μιντίκκης, μέσα ο Γκλίσιτς

88' Έξω οι Ντουβεντρού και Σανκό, μέσα οι Παύλου και Ανδρέου

86' Η Δόξα ψάχνει το γκολ, η Νέα Σαλαμίνα έχει πιο αμυντικό ρόλο

82' Έξω ο Οικονομίδης, μέσα ο Ολιβέιρα. Έξω και ο Καλό, στη θέση του ο Μπιλάλ. Άλλες δύο αλλαγές από τον Σατσιά

76' Κεφαλιά του Σαντίκ, μαζεύει ο Βεσελόφσκι. Είναι καλύτερη η Δόξα

74' Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι

70' Έξω οι Μπόλιεβιτς και Άδωνη, μέσα οι Τραϊτσέφσκι και Μιντίκκης για τη Δόξα

69' Κίτρινη στον Κίκας

66' Ο Βάγκνερ απείλησε τη Δόξα, ο Σισκόφσκι μάζεψε τη μπάλα

61' Έξω ο Μουστιβάρ, μέσα ο Τσουκαλάς για τη Νέα Σαλαμίνα

60' Άλλη μια μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους. Αυτή τη φορά ο Κίκας έκανε το πλασέ, ξανά ο τερματοφύλακας των ερυθρολεύκων έδιωξε τον κίνδυνο και κράτησε το 0-0

59' Ο Οικονομίδις έπιασε το σουτ εντός περιοχής, έδιωξε δύσκολα ο Βεσελόφσκι

Οδηγία προς τον Σατσιά!

51' Δείχνει ανεβασμένη η Νέα Σαλαμίνα που κρατά περισσότερο τη μπάλα και κυκλοφορεί σωστά

47' Κίτρινη στον Καλό

46' Έναρξη στο Β' μέρος και αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Έξω ο Σιαθάς, μέσα ο Οσέι

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με το αποτέλεσμα στο 0-0. Τέσσερις τελικές η Δόξα, καμία η Νέα Σαλαμίνα. Στο 69%-31% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων. Σε λίγο και πάλι μαζί

42' Κίτρινη στον Σιαθά

40' Χωρίς γκολ η αναμέτρηση μέχρι στιγμής, η κατοχή είναι και στατιστικά υπέρ της Δόξας. Καμία τελική για τη Νέα Σαλαμίνα

32' Νέα καλή στιγμή για τη Δόξα. Ο Εγγλέζου το πλασέ, μαζεύει δύσκολα ο Βεσελόφσκι

27' Καλός ο ρυθμός στο Μακάρειο

20' Παραμένει το 0-0, καλύτεροι οι γηπεδούχοι που κρατάνε περισσότερο τη μπάλα

Εκτός αποστολής και πάει για MRI

13' Άλλη μια μεγάλη φάση για τη Δόξα, αφού ο Βεσελόφσκι λέει ''όχι'' στον Σαντίκ. Χαμένο τετ-α-τετ για τους γηπεδούχους

7' Καλή φάση για τη Δόξα, όμως το σουτ του Ασαμόα έφυγε λίγο έξω

1' Έναρξη στο ματς, στη σέντρα η Νέα Σαλαμίνα

16:55 Οι παίκτες της Δόξας και της Νέας Σαλαμίνας επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

16:40 Οι πρωταγωνιστές αποχώρησαν για τα αποδυτήρια

16:35 Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν το ζέσταμά τους