Η Πάφος ξέφυγε… η Νέα Σαλαμίνα έμπλεξε

Η Πάφος ήταν η νικήτρια ομάδα κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 4η αγωνιστική του Β’ ομίλου στην Β’ φάση του πρωταθλήματος cyta.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες με την Πάφο να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που βρήκε στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε με 2-0 με γκολ των Μπεριγκό και Βά.

Στο δέυτερο μέρος η Νέα Σαλαμίνα είχε την κατοχή ωστόσο δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να απειλήσει την εστία του Ρούτκο με την Πάφο να σκοράρει και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις με τον Βαλακάρι για το 3-0.

Στους 39 βαθμούς έφτασε η Πάφος στους 32 έμεινε η Νέα Σαλαμίνα και στο +3 από τον Ερμή.

Ο αγώνας:

ΤΕΛΟΣ του αγώνα.

90+ 3-0 για την Πάφο με Βαλακάρι.

85' Εκτός ο Μπεριγκό στη θέση του ο Ράκελς

72’ Σκοράρει η Πάφος… ωστόσο στη συνέχεια ακυρώνεται το γκολ από το VAR αφού η μπάλα κτύπησε στο χέρι του σκόρερ Τόρες.

70' Εκτός ο Βαρέλα στη θέση του ο Πικής.

67’ Κεφαλιά του Ντανίλο σε κόρνερ ο Ρούτκο.

61' Αλλαγή για την Πάφο εκτός ο Βα  στην θέση του ο Πάντσιον.

61' Αλλαγές για την Νέα Σαλαμίνα μέσα οι Κρέαν, Λεμέσιος, Σιαθάς μέσα έξω οι Ντεβεντρού, Μουστιβάρ και Οσέι αντίστοιχα.

53' Σουτ του Βαρέλα η μπάλα έξω.

46' Αλλαγή για την Πάφο Κβίτα εκτός Βαρέλα εντός για την Πάφο.

46' Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα, Νικολάου εκτός Μπρένο στην θέση του

Έναρξη β' μέρους.

Τέλος πρώτου μέρους.

43' Σουτ του Ντανίλο η μπάλα έξω.

37' Εκτός ο Φυλακτού στην θέση του ο Τόρες.

26’ 2-0 με Βά η Πάφος. Ο επιθετικός της ΑΕΚ έκανε το δυνατό σουτ και η μπάλα κτύπησε και στον Χριστοφόρου ξεγέλασε τον Βεσελόφσκι και η μπάλα κατάληξε στα δίκτυα του.

14' Κεφαλιά του Κμοβς η μπάλα έξω. Καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα.

7’ 1-0 για την Πάφο με Μπεριγκό. Με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Βεσελόφσκι.

4' Κεφαλιά του Ντανίλο μαζεύει ο Ρούτκο.

Πάφος FC: Ρούτκο, Σάιθ, Κβίντα (46' Βαρέλα), Βα (61' Πάντσον), Μπεριγκό (85' Ράκελς), Φούρ, Αουρέλιο, Φυλακτού (37' Τόρες), Αραγιούρι, Βαλακάρι, Πιάνιτς

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Σεργίου, Βαρέλα (70' Πικής), Ντανίλο, Μουστιβάρ (61' Λεμέσιος), Ντουβεντρού (61' Κρέαν), Οσέι (61' Σιαθάς), Νικολάου (46' Μπρένο), Χριστοφόρου, Κμοβς, Κονφέ

Κίτρινες: Αουρέλιο / Οσέι