Με το δεξί ο Σατσιάς και αέρας παραμονής για τη Δόξα

Μετά από έξι παιχνίδια χωρίς νίκη η ομάδα της Δόξας επέστρεψε στις επιτυχίες. Με τον Μαρίνο Σατσιά στον πάγκο της κέρδισε σήμερα την Πάφο με 1-0 στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του πρωταθλήματος στον δεύτερο όμιλο.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο δεν είχε αρκετές ευκαιρίες η ομάδα της Δόξας πήρε τη νίκη με γκολ του Γκολοπάρτ στο 88ο λεπτό και έφτασε στους 34 βαθμούς και έπιασε τον ΑΠΟΕΛ στην 2η θέση του ομίλου.

Στους 36 έμεινε η Πάφος με την Δόξα πλέον να ανοίγει και στην διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο αγώνας:

Τέλος του αγώνα.

88’ 1-0 για την Δόξα με τον Γκολομπάρτ. Ήταν η εκτέλεση κόρνερ του Εγγλέζου και με γυριστή κεφαλιά ο Γκολοππάρτ ανοίγει το σκορ για τη Δόξα.

84' Κίτρινη και στον Βα.

80' Κίτρινη στον Φυλακτού για φαουλ στον Εγγλέζου.

69’ Ο Βαλακάρι του στου πέφτει ο Σισκόφσκι και μαζεύει την μπάλα.

66' Σουτ του Σαντίκ η μπάλα έξω.

55’ ΔΟΚΑΡΙ για τη Δόξα με τον Λουις Κάρλος. Από κοντά περνά την μπάλα πάνω από τον Ρούτκο με πλασέ αλλά σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

49' Κίτρινη στον Λουις Κάρλος για φαουλ στον Βαλακάρι.

Αρχίζει το β΄μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

36’ Απαντά η Πάφος με τον Καμπράλ να μπαίνει περιοχή να κάνει το πλασέ αδύνατο όμως στην αγκαλιά στου Σισκόφσκι.

35’ Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Εγγλέζου η μπάλα κτυπά και στον Βαλακάρι αλλά καταλήγει στον Ρούτκο.

35' Κίτρινη στον Φούρ για φαουλ.

24' Σουτ του Αουρέλιο η μπάλα καταλήγει στον Βα ο οποίος από καλή θέση δεν μπόρσε να νικήσει τον Σισκόφσκι. Μεγάλη στιγμή για την ομάδα της Πάφου για να ανοίξει το σκορ.

21' Σουτ του Εγγλέζου πολύ ψηλά πάνω από την εστία.

20' Τίποτα το ιδιαίτερο σ' αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

7' Κεφαλιά του Σαντίκ πέφτει και μαζεύει την μπάλα ο Ρούτκο.

1' Άρχισε ο αγώνας.

Δόξα: Σισκόφσκι, Εγγλέζου (90+ Μπιλάλ), Μπόλιεβιτς (78' Μπουλότ), Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης, Λούις Κάρλος (69' Καρλίτος), Τραιτσέφσκι (46' Ασαμόα), Γκολοπάρτ, Άδωνη, Κίκας (78' Κλίσιτς)

Πάφος: Ρούτκο, Αραγιούρι, Κβίντα, Σάιθ, Αουρέλιο, Καμπράλ (64' Φυλακτού), Βαλακάρι, Πάνιτς, Φουρ, Βα, Μπεριγκό (76' Ράκελς).

Κίτρινες: Λουίς Κάρλος  / Φουρ, Φυλακτού, Βα