Ανατροπή και τρίτη θέση για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι μαυροπράσινοι πήραν τη νίκη με 3-2, ενώ αρχικά έμειναν πίσω στο σκορ με 0-1. Ανατροπή και τρίτη θέση για τους γηπεδούχους (22 βαθμούς), έμειναν στις εντυπώσεις οι φιλοξενούμενοι (11 βαθμούς).

Η Καρμιώτισσα στο 8ο λεπτό με τον Ρομό σκόραρε πρώτη. Στη συνέχεια οι παίκτες του Σεραφείμ ισορρόπησαν και έκαναν το 1-1 με τον Ζαχαρίου στο 21'. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός μέσα σε ένα λεπτό πέτυχε δύο γκολ και εκεί ήταν το κλειδί της αναμέτρησης. Αρχικά ο Ανδρέου στο 49' και στη συνέχεια ο Μάντζης στο 50' διαμόρφωσαν το 3-1.

Η Καρμιώτισσα μείωσε με δράστη τον Ισμαίλ Σάσι στο 73', καθώς ο άσος των φιλοξενουμένων δεν αστόχησε από τα 11 βήματα. Η Λεμεσιανή ομάδα πίεσε για να βρει την ισοφάριση, άντεξε ο Ολυμπιακός και έτσι το τελικό 3-2 βρήκε τους γηπεδούχους στην 3η θέση.

Έκτισε αήττητο σερί το συγκρότημα του Σεραφείμ, από την άλλη η Καρμιώτισσα δεν κατάφερε να φύγει με κέρδος από το Μακάρειο.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, η οποία είχε ένταση, πάθος και αρκετά καλό θέαμα.

Οι ενδεκάδες και οι αλλαγές:

Ολυμπιακός: Μιχαήλ, Μάντζης (90+1' Μίλετιτς), Γκουστάβο (77' Σαρφό), Σαντάνα (84' Γαρουφαλιάς), Μανρίκε, Ζαχαρίου (84' Φαν Κέσελ), Πεχλιβάνης (46' Σάλι), Ανδρέου, Σωτηρίου, Νάνι, Κυριάκου

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Ευσταθίου (84' Νεοφύτου), Παχίπης (62' Μπαργκάν), Ρομό, Χριστοφή (55' Μ. Σάσι), Πέρεζ, Καπαρτής (62' Χρίστου), Ι Σασί, Πολύζος, Χατζηβασίλης, Ρείνολντς (84' Φράγκος)

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι, μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό. Τελικό αποτέλεσμα το 3-2

90+1' Εκτός ο Μάντζης, μέσα ο Μίλετιτς

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

86' Ο Φράγκος πήγε να νικήσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ τον Μιχαήλ, μαζεύει ο πορτιέρο του Ολυμπιακού

84' Έξω ο Σαντάνα, μέσα ο Γαρουφαλιάς για τον Ολυμπιακό. Εκτός πέρασε και ο Ζαχαρίου, στη θέση του ο Φαν Κέσελ

84' Έξω ο Ευσταθίου, μέσα ο Νεοφύτου. Έξω ο Ρέινολτς, μέσα ο Φράγκος. Αυτές οι δύο είναι οι τελευταίες αλλαγές για τον Χρύση Μιχαήλ

83' Παραμένει το 3-2, έχει καλό ρυθμό το ματς

77' Εξω ο Γκουστάβο, μέσα ο Σαρφό για τον Ολυμπιακό

75' Σουτ από τον Μπαργκάν, μαζεύει ο Μιχαήλ

73' Ο Ισμαϊλ Σάσι μειώνει σε 3-2 καθώς από τα 11 βήματα δεν αστόχησε και κέρδισε τον Μιχαήλ

72' Η Καρμιώτισσα κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του Μπαργκάν

62' Άλλες δύο αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Έξω οι Καπαρτής και Παχίπης, μέσα οι Χρίστου και Μπαργκάν

55' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Χριστοφή, μέσα ο Μόμο Σάσι

50' Ασταμάτητοι οι γηπεδούχοι κάνουν το 3-1 με τον Μάντζη να σκοράρει με πλασέ εντός περιοχής προ κενής εστίας. Το γύρισμα ο Σάλι, στον οποίο ανήκει και το μισό γκολ

49' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 2-1! Σκόρερ ο Αντρέου με κοντινό πλασέ. Την ασσίστ ο Μάντζης με κεφαλιά

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Πεχλιβάνης, μέσα ο Σάλι

- Λήξη στο πρώτο ημίχρονο, 1-1 το αποτέλεσμα στο Μακάρειο

41' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ζαχαρίου να μη μπορεί να νικήσει από κοντά τον Κυριακίδη

38' Παραμένει το 1-1

33' Κίτρινη στον Κυριάκου

31' Φοβερή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Μάντζης πέρασε τον Κυριακίδη, πλάσαρε όμως ο Πολύζος έδιωξε τη μπάλα και παρέμεινε έτσι το 1-1

28' Διώχνει η άμυνα της Καρμιώτισσας, παραμένει το 1-1

27' Ο Σαντάνα έκανε το σουτ, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

- Νέα δεδομένα στο παιχνίδι και όλα στην ισοπαλία

21' Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-1! Σκόρερ ο Ζαχαρίου που μετά από ατομική ενέργεια νίκησε τον Κυριακίδη και έφερε το ματς στα ίσα

15' Ισορροπημένο το παιχνίδι, προσπαθεί να αντιδράσει ο Ολυμπιακός αλλά χωρίς αντίκρισμα

8' Γκολ για την Καρμιώτισσα και 0-1 με τον Ρομό. Ο φορ των φιλοξενουμένων με δυνατό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Μιχαήλ. Πολύ όμορφο τέρμα για την Καρμιώτισσα

2' Το διαγώνιο σουτ του Ρομό έφυγε λίγο έξω

1' Έναρξη στον αγώνα