Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 2-0: Είχε σε κέφια τον Σαντίκ

Σε εξ-αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta η Δόξα αντιμετώπισε στο Μακάρειο στάδιο την Νέα Σαλαμίνα.

Καλύτερη η ομάδα του Κώστα Σακκά από το πρώτο λεπτό πήρε μια σπουδαία και σημαντική νίκη επί της ομάδας του Πάμπου Χριστοδούλου με 2-0 η οποία στην διατηρεί στα ψηλά της βαθμολογίας με 11 βαθμούς. Στους 3 και στην 13η θέση η ομάδα της Νέας Σαλαμίνας.

Το σκορ για την Δόξα άνοιξε στο 61ο λεπτό ο Σαντίκ από το σημείο του πέναλτι και ο ίδιος ποδοσφαιριστής δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0.

Ο αγώνας:

ΤΕΛΟΣ του αγώνα.

84' ΔΟΚΑΡΙ για την Νέα Σαλαμίνα με κεφαλιά του Ντανίλο.

71' 2-0 για τη Δόξα με σουτ του Σαντίκ έξω από την μεγάλη περιοχή.

69'  Σουτ του Εγγλέζου στα χέρια του Κίσσα η μπάλα.

61' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Δόξα σε χέρι του Βινίσους. Εκτελεί ο Σαντίκ για το 1-0.

50' Καλή στιγμή για τη Δόξα, με τον Σαντίκ να κάνει το πλάσε... λίγο έξω η μπάλα

46' Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Άρχισε το β' μέρος.

ΤΕΛΟΣ πρώτου μέρους.

38' Σουτ του Ασαμόα για τη Δόξα η μπάλα έξω.

34' Πρώτη καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα με το σουτ του Σιαθά να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Σισκόφσκι.

23' Σουτ του Μέσκα από καλή θέση η μπάλα έξω.

13' Μοναδική ευκαιρία για τη Δόξα με τον Λουις Κάρλος να κάνει το πλασέ από το ύψος του πέναλτι και την μπάλα να πηγαίνει πάνω από τα δοκάρια.

8' Κεφαλιά του Σαντίκ στα χέρια του Κίσσα η μπάλα.

1' Άρχισε ο αγώνα.

Δόξα: Σισκόφκσι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Ολιβέιρα (90' Φιρμίνο), Σαντίκ, Λουίς Κάρλος (80' Οικονομίδης), Ασαμόα, Μέσκα (73' Κωμοδίκης), Μιντίκκης.

Σαλαμίνα: Κίσσας, Σμοβς, Λοράν, Βαρέλα, Ντανίλο, Παύλου (77' Μόντες), Βινίσιους, Οσέι, Σιαθάς (53' Αντρέου), Χριστοφόρου, Κονφέ (53' Κρεάν).

Κίτρινες:  / Βινίσους