ΤΕΛΙΚΟ: Πάφος-Εθνικός Άχνας 2-2

Με τον αγώνα στο ''Στέλιος Κυριακίδης'' ανάμεσα σε Πάφο και Εθνικό Άχνας άνοιξε σήμερα στις 18:30 το δεύτερο μέρος της 4ης αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA.

O αγώνας:

- Τέλος στο παιχνίδι, Πάφος και Εθνικός έμειναν στο 2-2

90+1' Κίτρινη στον Ντέιβιτσον

90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

89' Τεράστια φάση για τον Εθνικό με τον Ζαγκμπά να πλασάρει, η μπάλα λίγο έξω

88' Το σουτ του Φορ θα φύγει έξω

86' Έξω ο Παπαγεωργίου, μέσα ο Κουμής για τον Εθνικό

Από το σημείο του πέναλτι το 2-2 (vid)

84' Μεγάλη φάση για την Πάφο με τον Βα να μην μπορεί να σκοράρει και πάνω στη γραμμή έδιωξαν οι του Εθνικού, παραμένει το 2-2

79' Αλλαγή για την Πάφο. Έξω ο Αουρέλιο, μέσα ο Πανός

78' Γκολ για τον Εθνικό Άχνας και 2-2 με τον Κουντόμπιακ από τα έντεκα βήματα να νικά τον Ρούτκο

77' Πέναλτι για τους φιλοξενούμενους με τον Ζάγκμπα να προλαβαίνει τη μπάλα και τον Ρούτκο να τον ανατρέπει

77' Αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Γκονζάλο, μέσα ο Ζάγκμπα

70' Αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Κουσιάππα, μέσα ο Χαραλάμπους

Πήρε προβάδισμα με Βα η Πάφος (vid)

68' Γκολ για την Πάφο! Ο Βα ανενόχλητος μέσα από την περιοχή πλάσαρε και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γαλάζιους

60' Απαντά με δική της μεγάλη φάση η Πάφος καθώς ο Μέρφι απέναντι από τον Μπογκατίνοφ δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

54' Νέα μεγάλη φάση για τον Εθνικό με τον Παπαγεωργίου να εκτελεί το φάουλ, ο Γκονζάλο από κοντά δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα

53΄Αλλαγή για την Πάφο. Έξω ο Κούζικ, μέσα ο Ακάλε

53' Κίτρινη στον Σάις

52' Δοκάρι για τον Εθνικό με τον Ντόλεζαλ να πλασάρει και τη μπάλα να σταματά στην οριζόντια δοκό. Δεύτερο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους

50' Κίτρινη στον Παπαγεωργίου

49' Κίτρινη στον Κβίτα

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές σε σχέση με το πως τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο Πάφος και Εθνικός

Ο Ντόλεζαλ το έφερε στα ίσα (vid)

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 1-1 το αποτέλεσμα

45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

44' Νέα δεδομένα και ισοφάριση

44' Γκολ για τον Εθνικό και 1-1! Ο Ντόλεζαλ μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα ξεγέλασε τον Ρούτκο και κατέληξε στα δίχτυα

43' Έξω ο Μπεριγκό, μέσα ο Μέρφι για την Πάφο

39' Η εκτέλεση του Κουντόμπιακ σταμάτησε στο τοίχος

38' Φάουλ για τον Εθνικό σε καλή θέση

Έτσι άνοιξε το σκορ η Πάφος (vid)

36' Γκολ για την Πάφο και 1-0 με δράστη τον Σάις! Ο κεντρικός αμυντικός των γηπεδούχων με δυνατό σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Μπογκατίνοφ

35' Προσπαθούν και οι δύο ομάδες να βρουν ευκαιρίες χωρίς όμως αποτέλεσμα

29' Στο 0-0 ο αγώνας

22' Καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι αλλά δεν έχουμε κάποιο γκολ

19' Πλασέ από τον Φορ, δύσκολη επέμβαση από τον Μπογκατίνοφ

18' Κίτρινη στον Μάριο Ηλία για χέρι

15' Κίτρινη στον Πάντσεον

12' Καλή ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Κουσιάππα να κάνει το πλασέ, έδιωξε σε κόρνερ ο Ρούτκο

3' Δοκάρι για τον Εθνικό με τον Παπαγεωργίου να κάνει το σουτ και τη μπάλα να σταματά μετά από κόντρα στην οριζόντια δοκό της εστίας του Ρούτκο

3' Σουτ από τον Χριστοφή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ

1' Έναρξη στο ματς, ο Εθνικός στη σέντρα

Πάφος: Ρούτκο, Βαλεριανός, Κβίτα, Σαιζ, Αουρέλιο, Φουρ, Βαλακάρι, Πάντσον, Βα, Μπεριγκό, Κούσκ

Εθνικός Άχνας: Μπογκαντίνοφ, Περατικός, Ηλία, Παπαγεωργίου, Σάντος, Ντεϊβίσον, Ντολεζάλ, Κουντόμπιακ, Κυπριανού, Χριστοφή, Κουσιάππα