Απόδραση από την Πάφο και πολύτιμο τρίποντο!

Η Ανόρθωση με το γκολ του Οκριασβίλι στο 90ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι, κέρδισε με 1-0 την Πάφο εκτός έδρας και έφυγε με πολύτιμο τρίποντο από το Στέλιος Κυριακίδης.

Η ομάδα του Τιμούρ έφυγε με πολύτιμο τρίποντο από την Πάφο, σε ένα παιχνίδι που δεν παρουσιάστηκε πολύ καλή. Η Πάφος έχασε πέναλτι στο 53ο λεπτό με τον Λόρια να αποκρούει.

Ισορροπημένο ημίχρονο με λίγες καλές στιγμές

Το πρώτο 45λεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο για τις δυο ομάδες, με λίγες φάσεις προς την αντίπαλη εστία. Η Ανόρθωση ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα, ωστόσο με την πάροδο του χρόνου η Πάφος ισορρόπησε τον αγώνα. Καλύτερη στιγμή για την Πάφο το πλασέ του Μέρφι στο 11’ που έφυγε έξω, ενώ για την Ανόρθωση το σουτ του Σίλντενφελντ στο 27ο λεπτό και αυτό του Μαργκάσα στο 45’. Ήταν γενικά ένα ισορροπημένο 45λεπτο, στο οποίο οι δυο ομάδες έψαξαν το γκολ.

Έπιασε πέναλτι ο Λόρια

Στο 53ο λεπτό η Πάφος έχασε σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο Πάντσεον κέρδισε πέναλτι και ο Ανγκούλο νικήθηκε από τον Λόρια, που έπεσε σωστά και κράτησε στο μηδέν.

Ανέβασε ρυθμούς η Πάφος, όχι ξανά ο Λόρια

Με την πάροδο του χρόνου, η Πάφος ανέβασε ρυθμό και στο 71’ ο Λόρια είπε και πάλι όχι, αυτή τη φορά σε κοντινό σουτ του Ράκελς στην κλειστή του γωνία.

Γκολ από την άσπρη βούλα

Στο 90ο λεπτό, η Ανόρθωση πέτυχε γκολ από την άσπρη βούλα και κατάφερε να φύγει με τη νίκη σε ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο.