Το 2Χ2 με Μαέ και Μηνά

Τα δυο στα δυο έκανε η ΑΕΛ με τη νίκη της κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα. Μπορεί η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου να πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Βάγκνερ στο 37ο λεπτό αλλά η ΑΕΛ έφερε τον αγώνα στα ίσια πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Ο Μαε κέρδισε πέναλτι και στο 42ο λεπτό ευστόχησε κόντρα στον Βεσελόφσκι για το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Μ. Αντωνίου ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο 65ο λεπτό στην θέση του τραυματία Αντρέα Αβραάμ με καρφωτή κεφαλιά χάρισε ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Δεύτερη νίκη για ΑΕΛ δεύτερη ήττα για Νέα Σαλαμίνα.

Δείτε πιο κάτω την εξέλιξη του αγώνα:

83' Κεφαλιά του Μαέ η μπάλα έξω.

Ο Τόρες την σέντρα κεφαλιά από τον Αντωνίου ο οποίος έκανε το 2-1 για την ΑΕΛ. Ο Αντωνίου πέρασε στο 65ο λεπτό στην θέση του Αβραάμ.

68' 2-1 για την ΑΕΛ με Μηνά Αντωνίου.

57' Σουτ του Κρεχίν, η μπάλα έξω. Νέα καλή ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα.

46' Κλασική για την Νέα Σαλαμίνα με τον Βάγκνερ να κάνει το πλάσε... πάνω από τα δοκάρια.

Άρχισε το β΄μέρος.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

42' 1-1 Ισοφαρίζει ο Μαε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

41' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ σε ανατροπή του Μαε από τον Χριστοφόρου.

40' Δυνατό σουτ του Κρεχίν δύσκολη επέμβαση από τον Βοζίνια.

Ο Βάγνερ εκμεταλλεύτηκε ένα μελέ στην περιοχή της ΑΕΛ και με δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή νίκησε τον Βοζίνια για το προβάδισμα της Νέας Σαλαμίνας.

37' 0-1 για την Νέα Σαλαμίνα με Βάγκνερ.

32' Κλασική ευκαιρία για την ΑΕΛ, πλασέ από τον Αντάμοβιτς πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει ο Βεσελόφσκι.

27' Σουτ του Παπαφώτη μαζεύει ο Βεσελόφσκι.

26' Φαουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ, διώχνει δύσκολα ο Βεσελόφσκι.

22' Μακρινό σουτ του Ντανίλο στην αγκαλιά του Βοζίνια η μπάλα.

16’ Νέα καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Μαέ να κάνει το σουτ και να διώχνουν οι αμυντικοί της Νέας Σαλαμίνας σε κόρνερ.

14' Κεφαλιά του Μαέ η μπάλα λίγο έξω. Πρώτη καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ.

8' Από ένα κερδισμένο κόρνερ για τις δυο ομάδες χωρίς όμως φάση.

1' Άρχισε ο αγώνας.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Χ. Κυριάκου, Τεϊσέιρα, Ράσο, Έουλερ, Τόρες, Μεντόγεβιτς, Αντάμοβιτς (55' Ριέρα), Α. Αβραάμ (65' Αντωνίου), Παπαφώτης (79' Νταβόρ), Μαέ.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Α. Ανδρέου, Μπρένο, Βαρέλα (73' Σεργίου), Κρεχίν, Ντανίλο (46' Σανκό), Βάγκνερ, Μπαραβίκας (83' Πικκής), Χριστοφόρου, Κμοβς

Σκόρερ: Μαέ 42' , Αντωνίου 68' / Βάγκνερ 37'

Κίτρινες: Αντάμοβιτς, Tεσειρα, Ριέρα, Τόρες /