Έριξε φιλική τεσσάρα ο Απόλλωνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος και νίκησε σε φιλικό παιχνίδι την Καρμιώτισσα με 0-4. Ο αγώνας έγινε στο "Στέλιος Κυριακίδης".

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα όμως η ομάδα του Αυγουστή ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη έχοντας και την κατοχή της μπάλας.

Στην επανάληψη όμως ο Απόλλωνας εξαργύρωσε την καλή του παρουσία, ήταν αποτελεσματικός, πέτυχε τέσσερα τέρματα ενώ έφτιαξε και πολλές φάσεις.

Αρχικά ο Νταμπό στο 55' με πλασέ έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα για να έρθει ο Μπένσοπ στο 74' από τα έντεκα βήματα να κάνει το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ρομπέρζ απέφυγε τρεις αντιπάλους και με πλασέ έκανε το 0-3. Στο 86' ο Γάλλος αμυντικός πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή την φορά με κεφαλιά κάνοντας το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ:

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Ευσταθίου, Οικονόμου, Πολύζος, Ρομό, Μ. Σασί, Χριστοφή, Φράγκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Νεοφύτου.

Απόλλων: Μολ, Πίττας, Μάρκοβιτς, Μαλεκκίδης, Ντένιτς, Ντιγκινί, Φιλιώτης, Σάλαϊ, Γιούστε, Σπόλιαριτς, Ματέι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

-Έναρξη αγώνα

15' Χωρίς την μεγάλη ευκαιρία στο Στέλιος Κυριακίδης

20' Κεφαλιά του Μαλεκκίδη, μετά από κόρνερ του Ματέι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

21'  Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα με τον Ντιγκινί, να κάνει το σουτ και να σώζει ο Κυριακίδης

27' Καλή φάση για την Καρμιώτισσα με τον Χατζηβασίλη

44' Κεφαλιά του Ρομό, απέκρουσε ο Μόλ

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

55' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Νταμπό με πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα της Λεμεσού.

60' Ευκαιρία με Μπουμπακαρί για την ομάδα των Πολεμιδιών.

68' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Μπένσοπ έκανε το πλασέ, ο Καϊρίνος όμως απέκρουσε

74' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Μπένσοπ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνει το 0-2.

76' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Όμορφη ενέργεια από τον Ρομπέρζ, ο οποίος στην συνέχεια πλάσαρε και έκανε το 0-3

83' Δοκάρι για τον Απόλλωνα με τον Πίττα.

86' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Με κεφαλιά ο Ρομπέρζ κάνει το 0-4 για τους γαλάζιους.