Ήττα για τον Άρη σε ένα χορταστικό φιλικό

Ο Άρης έχασε με 4-2 σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Σλόβεν Μπελούπο. Ο αγώνας έγινε στην Σλοβενία εκεί που η ομάδα της Λεμεσού κάνει το δεύτερο βασικό στάδιο προετοιμασίας της.

Ο Άρης είχε αρκετά καλή παρουσία ειδικά στο πρώτο μισάωρο του φιλικού. Μάλιστα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 4ο λεπτό με αυτογκόλ του Εσκινια κάνοντας τα τέρματα του δύο στο 20ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Γκομίς. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα για το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό η Σλάβεν μείωσε σε 2-1 με κοντινό πλασέ του Ζουλιεβιτς. Στο 55ο λεπτό κατάφερε να φέρει και τον αγώνα στα ίσια με δυνατό σουτ του Μπρανστέτερ. Η Σλάβεν δεν έμεινε μέχρι εκεί καθώς στο 63' της αναμέτρησης έκανε την ολική ανατροπή. Ο Μπρανστέτερ με κεφαλιά σημείωσε το 3-2 για την ομάδα του.

Στο 90' η Σλάβεν πέτυχε και τέταρτο τέρμα με αυτογκόλ του Ντεντε Λομ. Στα λίγα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και ο Άρης γνώρισε την φιλική ήττα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

4' ΓΚΟΛ 1-0 ο Άρης με αυτογκόλ του Εσκινια.
18' Εκτέλεση φάουλ από αριστερά για την Σλάβεν με τον Λίκλιν, αλλά ο Παπαστυλιανού ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.
20' ΓΚΟΛ 2-0 ο Άρης. Ο Γκομίς εκμεταλλεύτηκε λάθος από τον Τεπσιτς, και βγήκε φάτσα με τον Μάρκοβιτς και αφού τον πέρασε, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
38' Μεγάλη απόκρουση από τον Παπαστυλιανού. Ο Φανίμο μπήκε πλάγια στην περιοχή και αφού πέρασε από τον Ντελμίρο, βρέθηκε φάτσα με τον Παπαστυλιανού.
40' Καλό σουτ από τον Σλόγκαρ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Τέλος ημιχρόνου.
49' Γκολ για την Σλάβεν. Μείωση του σκορ σε 2-1 με γκολ του Ζουλιεβιτς με κοντινό πλασέ.
55' ΓΚΟΛ 2-2. Ισοφάρισε η Σλάβεν με τον Μπρανστέτερ με δυνατό σουτ, πλάγια στην μεγάλη περιοχή.
63' ΓΚΟΛ 3-2 η Σλάβεν. Τρίτο γκολ για την Σλάβεν η οποία γυρίζει το παιχνίδι. Το τέρμα πέτυχε με κεφαλιά ο Μπρανστέτερ.
90' Γκολ για την Σλάβεν. Με αυτογκόλ του Ντεντε Λομ η Σλάβεν πέτυχε και τέταρτο γκολ.
Τέλος αγώνα 4-2 νίκησε η Σλάβεν τον Άρη.

Η εντεκάδα του Σπιλέφσκι για το 2ο ημίχρονο:

Η αρχική εντεκάδα του Σπιλέφσκι

Η ενημέρωση:

«Λόγω μη επαρκούς διαδικτυακής κάλυψης στο στάδιο όπου θα διεξαχθεί ο φιλικός αγώνας της ομάδας μας με τη Σλάβεν Μπελούπο, δυστυχώς το παιχνίδι δε θα είναι διαθέσιμο μέσω livestream. Μπορείτε να παρακολουθείτε την εξέλιξη του αγώνα από το σχετικό: twitter.com/arislimassol».