Τζένοα - Τορίνο 0-1: Τη "βύθισε"!

Η Τορίνο πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα της Τζένοα (0-1), βυθίζοντας τους γηπεδούχους κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα. Πήρε... ανάσα η Τορίνο, η οποία βλέπει πλέον πιο ψηλά.

Η Τορίνο με γκολ του Βρέμερ στο 77΄ έφυγε με μία σπουδαία νίκη από την έδρα της αγνώριστης φέτος Τζένοα.

Το ματς

Η Τζένοα  από την αρχή του ματς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία της Τορίνο.

Κόντρα στη ροή του ματς η πρώτη μεγάλη φάση στον αγώνα και η μοναδική στο πρώτο μέρος του αγώνα ήρθε από την Τορίνο στο 30ο λεπτό του αγώνα. Συγκεκριμένα, ο Ανσάλντι ήρθε φάτσα φόρα με το τέρμα των γηπεδούχων αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Το αξιοσημείωτο της υπόθεσης είναι ότι στο πρώτο αυτό ημίχρονο η Τζένοα δεν είχε καμία τελική έναντι 4 της Τορίνο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Τορίνο έγινε απειλητική και πάλι. Στο 56ο λεπτό του αγώνα ο Αρντίλα βγήκε τετ α τετ , με  το σουτ του να χτυπάει στο δοκάρι των γηπεδούχων.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Φαβάλι με σουτ του έστειλε και πάλι την μπάλα στο δοκάρι μη καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη.

Η εξιλέωση για το Τορίνο ήρθε στο 77ο λεπτό με κεφαλιά του Βρέμερ στην αριστερή πλευρά της εστίας.

Πηγή: Sdna.gr