La Liga: Απώλεσε βαθμούς στη Σεβίλη η Οσασούνα

Στον έναν βαθμό της ισοπαλίας συμβιβάστηκε η Οσασούνα, στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», μετά το 1-1 με τη Σεβίλη, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της LaLiga. H ομάδα της Ανδαλουσίας έπαιζε με την... πλάτη στον τοίχο, μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες στο ισπανικό πρωτάθλημα κι ενώ μεσοβδόμαδα αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου, γνωρίζοντας την ήττα από την Ατλέτικο Μαδρίτης με 1-0 εκτός έδρας.

Η Σεβίλη νιώθωντας πίεση λόγω της βαθμολογικής θέσης της κατάφερε να προηγηθεί στο 24ο λεπτό με τον Ρομέρο Μπερνάλ, με τον Μπούντιμιρ να ισοφαρίζει στο 55ο λεπτό εξασφαλίζοντας έτσι τον έναν βαθμό στη Σασουόλο. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 86΄, μετά την κόκκινη κάρτα που αντίκρυσε ο Σούσο.

Η Οσασούνα μετρά πλέον 26 βαθμούς σε 21 αγώνες, ενώ η Σεβίλη έφτασε τους 17 βαθμούς σε 22 ματς, αλλά παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.