Άδειος Παναθηναϊκός στο άδειο ΟΑΚΑ, σπουδαίο διπλό για τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στο ΟΑΚΑ, επικρατώντας 1-0 του Παναθηναϊκού, ο οποίος αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 51ο λεπτό, εξαιτίας αποβολής του Ζέκα. Ο Κρεσπί πέτυχε το "χρυσό" γκολ στο 52', αφού νίκησε πρώτα την αποβολή.

Ένα πολύ μεγάλο αποτέλεσμα πανηγύρισε ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR, ένα "χαστούκι" δέχθηκε ο Παναθηναϊκός που γκέλαρε στην 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Οι Αρκάδες πήραν το τρίποντο, επικρατώντας 1-0 στο ΟΑΚΑ.

Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Κρεσπί, ο οποίος στο 52ο λεπτό πέτυχε το γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μάλιστα, λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα είχε ανατραπεί από τον Ζέκα, ο οποίος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Ο

ι Αρκάδες είχαν εξαιρετική εικόνα καθ' όλξη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τον Παναθηναϊκό λίγες μέρες μετά την τεράστια προσπάθεια στο Άμστερνταμ να κινείται σε πάρα πολύ ρηχά νερά.

Ο Παναθηναϊκός συγκεντρώνεται στο πρώτο παιχνίδι με την Λανς την Πέμπτη (22/8) για τα playoffs του Conference League, ενώ την δεύτερη αγωνιστική αντιμετωπίζει τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ (25/8, 21:00). Ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR από την πλευρά του υποδέχεται τον Βόλο (25/8, 19:00) στο Κολοκοτρώνης.

Πηγή: sport24.gr