Πλήρωσε το λάθος του ο Ουζόχο (vid)

Η ψυχολογική κατάσταση του Φράνσις Ουζόχο μετά την περιπέτεια του στην Κύπρο με το δελτίο υγείας διαταράχθηκε. Εδώ και αρκετό καιρό ο Νιγηριανός βρίσκεται εκτός ομάδας, αφού η Ανόρθωση δεν κινήθηκε να τον εγγράψει στα μητρώα του ΚΟΑ και να μπορεί να αγωνιστεί.

Η αποχή και η ψυχολογική κατάσταση του τερματοφύλακα, δεν απέτρεψε τον Ομοσπονδιακό τεχνικό της Νιγηρίας να τον καλέσει και μάλιστα να του δώσει φανέλα βασικού στον αγώνα με τις Σεϋχέλλες. Σε ένα πολύ εύκολο θεωρητικά παιχνίδι ο Ουζόχο λογικά δεν θα είχε πρόβλημα.

Ωστόσο στο 41ο λεπτό ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης έκανε πολύ κακή έξοδο, δεν πήρε μπάλα και το πλήρωσε με το γκολ της ισοφάρισης.

Οι Χένρι Ονιεκούρου και Μόουζες Σιμόν στην επανάληψη διόρθωσαν το λάθος του Ουζόχο στο παιχνίδι με τις Σεϋχέλλες και χάρισαν τη νίκη στη Νιγηρία με 3-1.